Erki Freiberg • 16. november 2005 kell 22:00

Toidukontsernis Maag jagati osalused ümber

Tehingu ulatusest saab ülevaate, kui mainida, et Maagi grupp asub Äripäeva 2004. aasta Tartumaa ettevõtete TOPis kohe Postimehe ja Salvesti järel. Grupi eelmise aasta käive oli üle 516 miljoni krooni ja kasum oli aastaga kukkunud peaaegu poole võrra, 9,7 miljoni kroonini.

Nõupidamine, kus osalesid kõik kolm Maagi juhti ja omanikku, kestis ettevõtte Tallinna kontoris kuni eilse ennelõunani.

Maagi üks asutajatest ja senine suuraktsionär Toomas Juhani tundus telefonis veidi erutatuna. Ta ei soovinud tehingut pikalt kommenteerida.

?Teie lahkel loal ma hea meelega pikalt ei kommenteeriks seda küsimust, sest see võib-olla ettevõtte majandamist ja tooteid otseselt ei puuduta,? sõnas ta. Samas ei teinud ta saladust, et on enda osalust Maagis vähendanud. ?Juhtus see, et mina müüsin Maagi aktsiaid Roland Lepale,? sõnas ta.

Sama kidakeelseks jäi ka aktsiad ostnud Roland Lepp. ?See on kahe eraisiku vaheline tehing, mille kommenteerimist ma ei pea vajalikuks,? sõnas ta.

Lepa sõnul pole nad kunagi pidanud vajalikuks ettevõte omanikeringi ja osaluste suuruse avaldamist, vaid on rõhutanud, et ettevõte kuulub Eesti kapitalile. Samas nentis Lepp, et omanikering jäi samaks, muutus vaid osaluste suurus.

Maagi omanikud on Roland Lepp, Aivar Saarma ja Toomas Juhani.

Aktsiatehingu hinda ei soostunud pooled avaldama.

AS Maag on 1996. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev firma, millest tänaseks on välja kasvanud toiduainete kaubanduse ja tootmisega tegelev firmade grupp. Grupi emafirma AS Maag tegeleb jahutus- ja külmutustemperatuuri nõudvate toidukaupade kaubanduse, ladustamise ja laialivedamisega Eestis, samuti Lätis ja Leedus.

Toidukaupade tootmisega tegelevad Maagi tütarfirmad ? AS Filee Lihatööstus Läänemaal, AS Hea Meier Jõhvis, OÜ Delimeat Arukülas, Harjumaal, OÜ Nigula Piim Taeblas ja AS Rakvere Konservitööstus Rakveres.

Poolas asuv Avalon Foods Sp.zo.o. tegeleb liha ja külmutatud toiduainete impordi ja ekspordiga. Samuti omab AS Maag kontrolli Nigula Põllumajandusühistu üle.

Eelmisel aastal suurendas Maag ka enda osaluse kahekümnelt protsendilt viiekümnele protsendile Poultry Meat OÜs, mis võimaldas ettevõttel Rannamõisa kaubamärgi all hakata turustama jahutatud broileri- ja kalkuniliha.

Hetkel kuum