ÄP fototoimetus • 17. november 2005 kell 22:00

Vaya Con Dios Saku Suurhalli laval

Legendaarne Belgia ansambel Vaya Con Dios, eesotsas oma karismaatilise lauljatari Dani Kleiniga esineb tuleval kolmapäeval Saku Suurhallis. Korraldajad lubavad, et Eesti muusikasõber saab kuulata ansambli nii uusi kui ka vanu hitte.

Belgiast pärit Vaya Con Dios sai alguse 1986. aastal. Ansambli loojateks olid lauljatar Dani Klein (kodanikunimega Danielle Schoovaerts), Dirk Schoufs ja Willy Lambregt.

Bändi esiksinglist ?Just A Friend Of Mine? sai üleöö hitt, mida müüdi ainuüksi Prantsusmaal üle 300 000 eksemplari. Järgnenud singlid ?Puerto Rico? ja ?Don?t Cry For Louie? tegid bändi veelgi kuulsamaks.

Ka teine album ?Night Owls? (1990) jätkas bändi eduteed. Kindlasti meenub publikule nende melanhoolne ?What?s A Woman? ja meeleolukas ?Nah Neh Nah?. Plaadil oli mõjutusi nii flamenkost, jukebox-hittidest kui ka ?ansoonidest.

Viis aastat hiljem ilmutas ansambel albumi ?Roots And Wings?, millel kõlab soul?i, kuid on mõjutusi ka india ja araabia muusikast.

1996. aastal ilmus kogumikplaat ?The Best of Vaya Con Dios?, mis jäi pikaks ajaks viimaseks. Nüüd on Dani Klein Vaya Con Diosega suurel areenil tagasi. Ilmunud on ka uus album ?The Promise?, mis on korraldajate sõnul saanud Euroopa publikult kiitva vastuvõtu. Lauljatar Dani Kleini iseloomustab ka praegu nagu aastaid tagasi väga tugev hääl ja suurepärane oskus mõista muusikat, mida ta esitab. Lisaks on ta suurepäraselt kodus erinevates muusikastiilides.

Nii nagu plaatidelt, on ka lavalt tunda, et Dani laulud tulevad südamest ja on suunatud kuulaja südamesse. Tänaseks on üle maailma müüdud ligi kaheksa miljonit Vaya Con Diose plaati.

Saku Suurhalli uksed avatakse 18.30, kontsert algab kell 20.

Autor: ÄP

Hetkel kuum