MartinsonTrigon investeeris Vene tarkvaratootjasse 26 mln krooni

?Me usume, et meie investeeringu abiga saab Reksoftist üks Venemaa ja maailma tarkvaratööstuse tõusvaid tähti,? ütles MartinsonTrigoni juhataja Allan Martinson.

?Usume, et lisaks Reksofti tugevdamisele lisab see investeering kaalu ka kogu Venemaa IT-tööstusele,? ütles Reksofti juht Aleksander Jegorov.

260 töötajaga ettevõtte 2005. aasta käibeprognoos on üle 100 miljoni krooni ning ta kuulub Vene tarkvaratööstuse esiviisikusse. Viimasel kahel aastal on ettevõte kasvanud üle 60 protsendi aastas.

Reksofti peakorter on Peterburis, harukontorid Moskvas ja Stockholmis. Reksofti käive tuleb enamasti lääne ettevõtete najal ? Alcatel, Comverse, Philip Morris, Swisscom Mobile.

Martinsoni sõnul Reksofti lähema aasta-poolteise jooksul enam lisainvesteeringuid ei tehta. 26 miljoni kroonine investeering annab Martin­sonTrigoni valdusesse 25 ja 50% vahele jääva osa ettevõttest. ?Täpne osaluse suurus selgub aasta auditeeritud tulemuste järgi,? ütles Martinson.

Ta lisas, et silmapiiril on veel teisigi firmasid, kellega ka koostööd tehakse, ning Martinson uskus, et enne aasta lõppu saab veel üks või kaks tehingut tehtud.

MartinsonTrigon ootab Rek­­softi järgmise aasta käibe kasvamist 50% võrra. ?Ettevõte on ennast väga hästi positsioneerinud telekomiturul, seda eriti Põhjamaades,? ütles Martinson.

Lisaks tarkvaraarendusele on Reksoft olnud stardiplatsiks ka mitmetele edukatele rakenustele, nagu Vene suurim interneti-raamatukaubamaja Ozon.ru ja kaardimaksete operaator Assist.ru.

Ekspordile suunatud Vene tarkvaratööstuse mahuks hinnatakse sel aastal kuni 13 miljardit krooni.

Hetkel kuum