Peeter Teder • 27. november 2005 kell 22:00

Nafta laovarusid peetakse turul piisavaks

Toornafta hind langes Londonis tänu spekulatsioonidele, et nafta laovarud nii USAs kui ka Euroopas on piisavad talvise kütteperioodi jaoks.

Brenti segu jaanuarilepingute hind langes 0,5 protsenti ning lepingud maksid 55,01 dollarit barrel. Toornafta hind USAs tõusis eelmise nädala esimese kolme päevaga 2,6 protsenti. Jaanuarilepingute sulgemishind New Yorgi Kaubabörsil oli 23. novembril 58,71 dollarit. Neljapäeval ja reedel olid USA turud tänupühade tõttu suletud.

USAs tõusid nii kütteõli, diislikütuse, bensiini kui ka nafta laovarud. Kütteõli varud tõusid viimaste andmete kohaselt 1,2 miljoni barreli võrra 124,5 miljonile barrelile. See tase on kaks korda suurem, kui analüütikud olid prognoosinud.

?USA andmed näitasid oodatust suuremat tõusu kütteõli ja diisli osas, leevendades nii muret varude piisavuse pärast külma talve korral,? kirjutas oma igapäevases raportis Londoni maaklerfirma Sucden.

Kuigi mõni päev tagasi ennustati USA kirdeosale (tarbib 80% riigi naftast) ja Euroopale külmemat ilma, on pikemaajalise prognoosi kohaselt uus nädal siiski keskmisest soojem. Londoni maaklerfirma Sucdeni raporti kohaselt peaks see avaldama nafta hinnale survet edasiseks alanemiseks. Osa analüütikute hinnangul võib nafta hind aasta lõpuks langeda New Yorgis 52?56 dollari kanti, vahendas uudisteagentuur Bloomberg.

Hetkel kuum