30. november 2005 kell 22:00

Klementi loodab tuleval aastal kasumit teenida

Rõivatootja Klementi näitas kolmandas kvartali taas kahjuminumbreid, aktsia kukkus eile 14 protsenti. Firma juht Toomas Leis lubab aktsionäridele, et asjad liiguvad paremuse poole.

Klementi on kvartali kaupa pikemat aega kahjumit toonud, millal hakkab firma kasumit näitama?

Ise eeldan, et järgmisel aastal peaksime positiivseid numbreid nägema. 2003/2004. aasta kollektsioonidega läksime alt, mistõttu oli palju tagastusi. Seetõttu kaotasime 2005. aastal Skandinaavias palju hulgikliente. Saame aga lohutuseks öelda, et jaemüügi efektiivsuse kasv on näidanud positiivset trendi. Praegused ettemüügid 2006. aasta esimeseks poolaastaks lubavad arvata hulgimüügi kahekordset kasvu.

Kumb on Klementi jaoks kasumlikum ? jae või hulgimüük?

Nii ja naa. Jaemüügis on marginaalid oluliselt kõrgemad ja firmal on võimalus jaotusahelat paremini kontrollida, keegi ei saa su kaubamärki ka välja vahetada. Kui seda hästi ja õigesti teha, siis on jaemüük kindlasti kasumlikum.

Kas Klementist saab jaekett?

Strateegia on kahesuunaline. Skandinaavia suunal on mõte tegutseda edasi hulgimüüjana, kuid Balti regioonis on fookus jaemüügil.

Kas firmal raha ikka jätkub?

Raha pole kunagi piisavalt, aga järgmise aasta kasvu täitmiseks on meil rahalised vahendid planeeritud.

Klementi omakapitali suhe kohustustesse on 0,1. Kas see ettevõttele ohtu ei kujuta?

Oht saaks seisneda selles, kui võlausaldajad muutuksid närviliseks. Hetkel on meil pankadega kokkulepped finantseerimiseks olemas ja suudame laene teenindada. Järgmise aasta jooksul vähendame laenukoormust veelgi.

Mida on neljandas kvartalis oodata?

No paremat kui kolmandas kvartalis. Sügishooaja müük on läinud hästi, marginaalid tulevad tugevamad, me ei ole pidanud allahindlusi tegema.

Millal Klementist saab Baltika-sarnane edulugu?

Eks me selle nimel tööd teeme. Baltika pingutas ka kauem kui üks või kaks aastat. Klementi oli 2002. aastal faktiliselt pankrotis, kui uued omanikud ta ära ostsid. Stardiplatvorm oli meil kuskil mujal. Kõik arengud ei ole läinud nii, nagu planeerisime, eriti pean silmas Skandinaavia-suunalisi arenguid. Aga see ongi äri ? kui kõik asjad nii ei lähe, tuleb plaane korrigeerida.

Rõivatootja Klementi jätkab kahjumis, firma hinnangul mõjutas tulemusi soe sügisilm.

?Kolmanda kvartali majandustulemustele avaldas olulist mõju kevad- suvise kollektsiooni kaupade lõpumüük juulis ja augustis ning soe september, mille tõttu jäi üleriiete müük plaanitust väiksemaks,? teatas firma on kvartaliaruandes.

Kolmanda kvartali kahjum kasvas eelmise aasta sama ajaga võrreldes 1,2 miljonilt kroonilt 2,6 miljonile kroonile. Käive kahanes 10 miljoni krooni võrra, 31,3 miljonile kroonile.

Klementi 9 kuu netokäive oli 89,4 mln ja puhaskahjum 8,3 mln krooni.

Autor: Lauri Matsulevit?

Hetkel kuum