Christel Karits • 1. detsember 2005 kell 22:00

Jõuluaeg kirikutes pühalike kontsertide saatel

Saabuval pühapäeval alustab Oleviste kirikust oma kontsertturneed Dave Benton koos 40-liikmelise ühendatud Tallinna ja Viimsi gospelkooriga. Kontserdid toimuvad 12 kirikus üle Eesti.

Benton ja gospelkoorid esitavad kirikutes klassikalise jõulukava, millesse on pikitud ka erinevaid töötlusi kõigile tuntud jõululauludest. Koore, Bentonit ja kaassoliste saadab live-ansambel.

Rahvusooper Estonia kutsub sel aastal advendiaega veetma koos Estonia Poistekooriga. Meeleolukad advendikontserdid toimuvad Tallinna Metodisti kirikus, Jõhvi kirikus ja Tartu Ülikooli aulas.

Ettekandele tuleb kaunis jõulumuusika läbi aegade: Mozarti, Bach-Gounod?, Homiliuse, Francki ja Tobiase looming. Kontserdi teises pooles kõlab Shimon Brixi Magnificat. Solistid on Kristjan-Jaanek Mölder, Angelika Mikk (sopran), Helen Lokuta (alt), Mati Turi (tenor), Priit Volmer (bass). Dirigeerib Hirvo Surva.

Kaarli kirikus saab sel pühapäeval kell 17 kuulata Maire Eliste laulustuudio jõulukontserti ?Me küünla nüüd süütame taas...?, kus tähtesinejaks Hanna-Liina Võsa. Kaastegevad Elizabeth ja Omar, saateansamblis Jaak Jürisson, Raul Vaigla ja Toomas Rull. Kontserti juhib Raivo Järvi.

Tuleval kolmapäeval, 7. detsembril kell 19 toimub Kaarli kirikus kontsert ?Tähtede taga?.

Mart Sander, Riho Sibul, Liisi Koikson ja Rebecca Kontus esitavad sellel tuntumate kirikukoraalide uudseid interpretatsioone.

Esindatud on populaarsed muusikastiilid nagu jazz, rock, blues, hip-hop, salsa jt. Muusika on arran?eerinud Paul Daniel. Soliste saadab ansambel koosseisus Tarmo Sillaots, Ahto Abner, Taavo Remmel.

Kolm jõulukontserti annab Joel Friedrich Steinfeldt. Esimene neist toimub 7. detsembril Viimsi kirikus, järgmine 14. detsembril Pärnu Eliisabeti kirikus ja viimane 15. detsembril Tallinnas Jaani kirikus.

Ansambel Noorkuu annab sel jõulukuul neli advendikontserti, millest esimene toimub 9. detsembril Viljandi Pauluse kirikus. Kontsertidel esitab Noorkuu tuntud jõululaule neile omases pop-jazz?ilikus võtmes. Kõlavad ka laulud nende uuelt plaadilt.

10. detsembril alustab oma esimest jõulutuuri Kose Püha Nikolase kirikust üks Eesti armastatumaid noori lauljaid Liisi Koikson.

Kuute kirikut hõlmav kontserttuur toob kuulajate ette Eesti jõulumuusika paremiku. Kõlavad tuntud ja armastatud jõululaulud nii tavapärases kui ka veidi moodsamas võtmes. ?Tahame kuulajatele pakkuda äratundmisrõõmu tuntud jõululaulude näol, kuid varuks on kindlasti ka mitmeid huvitavaid üllatusi,? lubab Koikson.

16. detsembril algusega kell 18 toimub Tallinna Kaarli kirikus heategevuslik jõulukontsert ?Valged jõulud Ivo Linnaga?.

Kontserdi peaesineja ja õhtujuht on Ivo Linna, temale lisaks esinevad Kaitseväe orkester Peeter Saani juhatusel ning solistid Helin-Mari Arder ja Helen Tartes.

Ühendkoorina esinevad Kaarli kiriku kontsertkoor ja Eesti Kaitseväe segakoor, orelil saadab Piret Aidulo.

Kontserdil tulevad esitusele igihaljad jõulumeloodiad ja laulud nii vanemast kui ka uuemast ajast.

Hetkel kuum