2. detsember 2005 kell 12:31

Reiljan kritiseeris eelarvet

Keskkonnaminister Villu Reiljan kritiseeris Rahvaliidu kongressil teravalt senist eelarvepoliitikat ning rõhutas laenude vajalikkust, kirjutab ETV.

Kongressil esitatud kõnes ütles Villu Reiljan, et eelarve koostamise paradigma tuleb ümber teha. Tema sõnul tuleks investeeringud jooksvatest tuludest lõpetada ning kaaluda laenuvõtmist.

'Praegu on selge, et ilma laenuta ei suuda Eesti riik seda teha ja suur osa võimalikke Euroopa investeeringuid lendab tuulde ja asendub trahvidega. Kui me ei hakka käituma tänapäevase Euroopa riigina ning jätkuvalt üritame investeerida jooksvatest tuludest, ei jagu meil iialgi raha sotsiaalsfääri kulutusteks,' ütles oma kõnes Rahvaliidu esimees Villu Reiljan. 'Selle lubamine oleks vastutustundetu,' ütles ta.

Reiljani hinnangul on Eestil kiiresti lahendamist vajavateks proobleemideks näiteks teede ja koolimajade korrastamine ning soojamajanduse ja veevärgi tänapäevastamine.

Ilma eelarvepoliitika muutmise ja säästva arengu tunnistamiseta muutub Eesti Reiljani ennustuste kohaselt Euroopa ääremaaks, kus eesti keelt 'mõistab vaid käputäis vanainimesi'.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum