5. detsember 2005 kell 13:04

Börsiülevaade: Baltika uuel rekordtasemel

Baltika aktsia tõusis täna ligi 2 protsenti ning lõpetas uuel ajaloo kõrgeimal tasemel 10,75 eurol (168,20 kroonil).

14. novembril saavutatud päevasisene kõrgtaseme (11 eurot) jäi täna veel löömata.

Baltika on muutunud väikeaktsionäride lemmikuks. Aktsia on alates veebruarist liikunud peaasjalikult vaid ilusas tõusutrendis. Tõsi, mõnel korral on pakkunud väärtpaber ka häid sisenemisvõimalusi. Viimati oli see 15. novembril, mil aktsiat alla 10 euro müüdi. Enne seda aga juuni keskel, mil juba üle 5 euro tõusnud aktsia paariks päevaks alla 4 euro kukkus. Languse taga olid Starmani aktsiaemissiooniks raha kogunud väikeaktsionärid.

Kuna börsiettevõtete III kvartali tulemused on kõik avaldatud, on oodata veel Baltika novembrikuu müüginäitajad, lähipäevadel. Loomulikult on kõikide pilgud suunatud aga Tallinkile, mille avaakord antakse börsil sel reedel.

Sarnaselt möödunud reedega kaubeldi täna korralikult Eesti Telekomi aktsiatega (14,2 miljonit krooni). Väärtpaberit see kõigutada aga ei suutnud. Sulgemishinnaks jäi 7,7 eurot (120,48 krooni), miinuseks 0,1%. Telekomifirma liikumiskoridor on olnud viimasel ajal 7,7-7,8 euro vahel ja suure tõenäosusega ei suuda aktsia ka lähiaegedel investoreid eriliste hinnaliikumistega üllatada.

Mõõdukas müügihuvi tekkis täna Merko Ehituse aktsias, mis sulgus 1,6% miinuses, ehk 18,70 eurol (292,59 kroonil).

Küllap on osa investoreid muutunud närviliseks, kuna juba kaheksandat järjestikust börsipäeva pole hoolimata ostuhuvi domineerimisest suudetud 19 euro (297,29 krooni) tasemest läbi murda. Tundub, et antud tasemel on vastas suurem müügikogus, millest läbimurdmisest ainuüksi väikeinvestorite rahast ei piisa.

Investoreid ei kõigutanud ka möödunud reede pärast börsi sulgumist avaldatud uudis, et Merko Ehitus ostis 147 miljoni krooni eest pool Läti kinnisvaraarendaja Zakusala Estates aktsiatest.

Päris korralikult (1,2 miljonit krooni) kaubeldi täna ka Norma aktsiatega. Väärtpaber sulgus 6,51 eurol (101,86 kroonil). Sarnaselt Eesti Telekomiga on väärtpaberi liikumine olnud viimastel kuudel ülimalt igav. Kolmanda kvartali tulemuste peale langes aktsia oktoobri keskpaigaks 6,50 euro juurde ning on liikunud selle ümber kuni tänase päevani.

Hetkel kuum