5. detsember 2005 kell 11:26

Euroopa börsid: nafta- ja kaevandussektor ujuvad üksteisele vastu

Kuna nafta- ja vasehinnad liiguvad tooraineturgudel erinevates suundades ujuvad ka nafta- ja kaevandussektori aktsiad täna üksteisele vastu.

Külma ilma ootus ja USA tugeva majanduskasvu jätkumine on tõstnud naftabarreli hinna New Yorgi kaubabörsil 59,89 dollarini ehk protsendi võrra, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Norra suurim naftatootja Statoil alustas päeva 2% tõusuga, kosudes 156,5 Norra kroonini. Norsk Hydro on lisanud kontole 1,1% ning jõudnud 722 Norra kroonini.

Möödunud reedel rekordtaseme saavutanud vase hind on läinud aga langusse, kuna kardetakse et kõrge hinna tõttu võib metalli suurtarbija Hiina isu väheneda.

BHP aktsia on kaotanud hinnast 1,1% ning liigub 893,5 pennil. Rio Tinto aktsia maksab 2487 penni ehk 0,7% reedesest sulgemishinnast vähem.

Suurbritannia mobiilioperaator Virgin Mobile Holdings aktsia on lennanud üles 9,3%, kuna riigi suurim kaabeloperaator NTL plaanib esialgse plaani kohaselt ettevõtte 835 mln naela eest üles osta.

Päeva jooksul on peamiselt miljardär Richard Bransonile kuuluva firma aktsia olnud ka 15% plussis, tasemel 356 penni, samas kui NTLilt oodatakse pakkumist aktsia kohta 323 penni.Virgin Mobile on ülevõtmisootuses tõusnud enne tänast päeva käesoleval aastal 37%.

Hetkel kuum