6. detsember 2005 kell 22:00

Priit Sauk asus eile juhtima YIT Ehitust

Ärimees Andres Kogeri ehitusfirma Koger ja Partnerid endine juht Priit Sauk, kes oktoobri keskel Kogeri firmast lahkus, kuna firmaomanik tahtis ise juhiks hakata, alustas eile tööd konkureerivas firmas YIT Ehitus.

?Tegelikult oli see üle kuu aja tagasi,? sõnas Sauk eile telefonis vastuseks küsimusele, millal YIT talle pakkumise esitas.

Kuigi pakkumisi tehti talle palju, otsustas Sauk YIT kasuks, kuna see tundus talle kõige huvitavam. ?Rahvusvaheline ettevõte, emafirma on Soomes ja esindused paljudes teistes riikides,? loetles Sauk uue töökoha voorusi, lisades, et ka palk on vastavalt firma suurusele. Seda, et tal pole uuel kohal katseaega, kinnitas Sauk samuti. ?Siin firmas hinnatakse pikaajalisi töösuhteid,? sõnas ta.

YIT Ehitus seisab praegu silmitsi töötajate lahkumisega. Saugi kinnitusel on ettevõttest lahkunud juba 10 spetsialisti, kes läksid firma endise nõukogu esimehe Tiit Kuuli ning juhatuse esimehe Kaido Fridolini loodavasse firmasse. ?Tean veel paari kolme,? rääkis Sauk, et veel inimesi on minemas.

Kuigi Tiit Kuuli ega Kaido Fridolin ei tahtnud eile täpsemalt oma uuest firmast rääkida, sõnas Fridolin, et ei nimetaks YITst oma firmasse inimeste tööle võtmist nende äratõmbamiseks. Samas kinnitas Fridolin, et YITst on nende juurde tööle tulnud 10 inimest. Priit Saugi kohta arvas Fridolin, et kuna mees on ennegi ehitussektoris tegutsenud ning firmatki juhtinud, peaks ta uuel kohal hästi hakkama saama.

Priit Saugi endine tööandja Andres Koger oli Saugi uuest töökohast kuuldes üllatunud. ?Suhtun sellesse igati positiivselt, ta leidis endale väärilise koha,? rääkis ta ning lisas, et Saugi näol on tegemist hea variandiga sedalaadi suuromanikele, nagu on YIT Ehitusel.

Küsimusele, kas on ka hirm, et Sauk hakkab lekitama vana firma saladusi või jahtima samu objekte mis Koger ja Partnerid, vastas Koger eitavalt, tuues põhjuseks, et ehitusvaldkonnas firmade huvialad sada protsenti ei kattu. ?Ta saab head üle võtta,? lisas ta siiski.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum