7. detsember 2005 kell 22:00

Tallinna kinodes kaardiga maksta ei saa

?Läksin kinno PÖFFi filmi vaatama ja mõtlesin, et ostan veel kaks piletit järgmisele seansile,? rääkis ärritunud naine ASi MPDE hallatava Kosmose kino külaskäigust. ?Avastasin, et seitse krooni jääb summast puudu ning küsisin kassapidajalt, kus sularahaautomaat on. Ta näitas ebamäärases suunas üle tee,? jätkas ta. Kuna seanss oli aga kohe algamas, ei hakanud kõneleja pangaautomaati otsima ning pilet jäi ostmata. ?Olin nördinud. Minu meelest peaks saama kaardiga maksta,? kinnitas kõneleja.

Kui varem võis Kosmose kino hoone küljes asuvast Ühispanga sularahaautomaadist raha välja võtta, siis enam seda võimalust pole, kaardimaksesüsteemi juurutamist MPDE lähiajal ei luba, kuid ka ei välista.

?Kosmose külastaja on juba aastast 1964 teadlik, et seal tuleb arveldada sularahaga, seetõttu ei tohiks keegi filmielamusest ilma jääda,? ütles MPDE levijuht Lauri Kaare, kelle sõnul peaks 25?55 krooni, mis Kosmoses pileti eest küsitakse, igal kinokülastajal taskus leiduma. ?Coca-Cola Plazas asuvad nii Hansapanga kui ka Ühispanga automaat kassast vaid mõne sammu kaugusel,? lisas ta. Küsimusele, miks kino kaardimaksevõimalust ei paku, jättis Kaare vastamata, samuti ei tahtnud ta rääkida, kas takistuseks on see, et kaardimaksesüsteemi korral peaks kino makstavast summast mingi osa kaardikeskusele loovutama.

Soome suurim kinokett Finnkino, kuhu MPDE koos Coca-Cola Plaza ja Kosmosega kuulub, pakub kaardimaksevõimalust.

Sõpruse kino direktori Katrin Rajasaare sõnul on just kaardikeskusele makstavas lõivus probleem, miks kinos kaardiga maksta ei saa. Rajasaar täpsustas, et praeguseks on suudetud kaardikeskuselt juba rahuldav pakkumine saada ? 5 protsendi asemel 2 protsenti makstavast summast. ?Sügisel kaalusime üleminekut, aga praegu ei oska öelda, mis põhjustel see soiku jäi,? rääkis ta ning lisas, et ka kliendid on kaardiga maksmise soovi avaldanud. ?Meie poolt ei ole kindlat ?ei-d,? endalgi on mõnikord tunne, et tahaks kaardiga maksta,? lisas Rajasaar, kuid jättis ütlemata, millal, kas ja kuidas kaardiga maksmine võimalikuks saab.

Mõlemad, nii kui Sõprus kui ka Coca-Cola pakuvad võimalust osta pilet internetist, selle eest tuleb aga tasuda 5 krooni teenustasu, mis praegu Euroopas niigi ühe kallima kinopileti positsiooni hoidva pileti hinnale lisandub.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum