Ülo Toomsalu • 8. detsember 2005 kell 5:51

EPL: Viimsis kingiti kallis maatükk

Kahele spordiklubile kingiti Viimsis golfiväljaku rajamiseks 120 hektarit maad.

Viimsi värske vallavanem Urmas Arumäe saatis eile laiali sihtasutuse Rohuneeme Puhkekeskus nõukogu ja nimetas ametisse uue nõukogu. See läks omakorda kohe sihtasutusena laiali, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Viimsi vald kui sihtasutuse (SA) asutaja leiab, et SA ei täida enam oma eesmärke,? teatas vallavalitsus. ?Pole kahtlust, et SA nõukogu otsustas anda SA vara (120 ha maad ? toim) 72 aastaks kolmandate isikute valdusse, saades selle eest sandikopikaid.?

23. novembril, kui uus vallavolikogu koos uue esimehega juba olemas oli, kuid vallavanem Enn Sau ja vana vallavalitsus veel töötasid, läksid SA Rohuneeme Puhkekeskuse, Viimsi Golfi ning Rohuneeme jooksu- ja suusaklubi Joosuu esindajad notari juurde. Vormistati leping, millega 120 ha mereäärse metsamaa hoonestusõigus läks üle kahele spordiklubile. Selle maa kasutamise eest tuleb neil SA-le maksta vaid 2% maamaksustamishinnast aastas ehk alla 4000 krooni.

Endine volikogu esimees Madis Saretok, kes end SA nõukogust juba novembri alguses targu taandas, väitis, et talle tuli sellise lepingu sõlmimine täieliku üllatusena.

Endised vallajuhid viitasid hoopis vallavalitsuse otsusele novembri algusest, mille kohaselt võetakse ala looduskaitse alla ja mingit golfiväljakut sellele ei tehta. Praegune vallavanem nimetab seda otsust silmakirjalikuks.

Rohuneeme maa saab taas valla omandiks ning Viimsi Golfi ja Joosuu partneriks maa asjus hakkab Viimsi vallavalitsus.

Hetkel kuum