Ülo Toomsalu • 8. detsember 2005 kell 6:01

PM: Reisikorraldajad peavad tegevust kokku tõmbama

Top Toursi otsus lõpetada selleks hooajaks huviliste viimine Dubaisse on järjekordne märk Eesti paketireiside ülepakkumisest.

Juuli keskel lõpetasid planeeritust varem reisid Türki Marhaba Tours ja Domina World Travel ? toona põhjendati seda osalt pommilainega, kuid samas tunnistati ka reiside alatäitumust ning vähest kasumlikkust, kirjutab Postimees.

Top Toursi juhataja Piret Ujoki sõnul sai Dubai reisidele saatuslikuks vähene huvi ning kütusehinna tõus.

Ujoki kinnitusel inimestele Dubai meeldis, kuid seal puhkamise miinuseks on kallid hotellid ning pikk lennusõit. Järgmisel hooajal tahab firma Dubai reisid uuesti käiku panna, kuid siis juba teistsuguse hotellivaliku ning hinnaga.

Marhaba Toursi juhataja Sigre Lutsu kinnitusel on soojamaareiside pakkujaid tõepoolest palju ning see võib mõnele reisikorraldajale raskusi põhjustada. Samas avaldas ta imestust, et lõpetati just Dubai reisid, sest praegu on reisifirmad keskendunud samadele sihtkohtadele.

Domina World Traveli turundusjuhi Helen Sauli sõnul ei ole paketireisidele Eestis enam kasvuruumi. «Pigem väheneb reisijate ja pakkujate arv, mis aga tõstab hindu,» lausus ta. «Loomulikult on Eesti turul juba pikemat aega ülepakkumine ja on selge, et kõigile kliente ei jätku.»

Paketireiside konkurentsi on osaliselt tagant õhutanud Top Tours ise, kes tõi suve lõpus turule odavlennufirma EasyJeti mudelil töötava niiöelda säästureisikorraldaja KlikTopi, kes pakkus esimestel nädalatel konkurentidest märkimisväärselt soodsamaid reisipakette.

Hetkel kuum