9. detsember 2005 kell 7:43

Balti gaasijuhtme projekti juht tuleb Dresdner Bank'ist (täiend.)

Saksa Dresdner Banki Moskva kontori juht Matthias Warning hakkab juhtima Saksamaa ja Venemaa Balti gaasijuhtme projekti.

Warningist saab 1. märtsist tuleval aastal Vene Gazpromi ning Saksamaa firmade E.ON ja BASF ühisfirma juht, vahendab Bloomberg, viidates Dresdneri investeerimispanganduse haru Dresdner Kleinwort Wasserstein firmasisesele ringkirjale.

Warning astub tagasi Dresdner Bank ZAO nõukogu juhi kohalt, kuid jätkab nõukogu liikmena.

Warningi valik kinnitab tihedaid sidemeid Vene riigi kontrolli all oleva Gazpromi ning Dresdneri vahel, mis on Münchenis asuva Saksa kindlustusfirma Allianz üks haru, kirjutas täna Wall Street Journal.

Septembris sõlmitud kokkuleppe järgi kuulub gaasijuhtme rajamiseks loodud ühisfirmast 51% Gazpromile ning ülejäänud osa Saksa firmadele E.ON ja BASF. Torujuhe, mille maksumus on ca 4 miljardit eurot, võimaldaks Gazpromil aastast 2013 tarnida Saksamaale Poolast, Ukrainast ja Valgevenest mööda minnes aastas kuni 55 miljardit kuupmeetrit gaasi.

Venemaa on Dresdner Banki kasutanud mitmesuguste ?tundlike? tehingute juures. Näiteks aitas pank hinnata naftakompanii Jukos peamist tootmisüksust, enne kui see Jukose maksuvõlgade katteks sundmüüki pandi.

Warningil on tihedad isiklikud sidemed Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Lehe andmeil tundsid mehed teineteist juba kaheksakümnendate aastate lõpul, kui Warning oli Ida-Saksa eriteenistuse Stasi ohvitser ja Putin KGB agent Ida-Saksamaal.

Hetkel kuum