Ülo Toomsalu • 13 detsember 2005

EPL: Riigikohus müüs korterid odavalt

Seitse riigikohtunikku või riigikohtu töötajat said eelmisel reedel oma senise ametikorteri välja osta turuhinnast vähemalt poolteist korda odavamalt.

Kohtutöötajad said ametikortereid osta vähem kui 7000kroonise ruutmeetrihinnaga. Mõni neist võis oma senise üürikorteri omanikuks saada turuhinnast kuni kaks korda odavamalt, kirjutab Eesti Päevaleht.

Läinud reedel lõppes riigikohtule kuulunud üheksa ametikorteri valikpakkumine, mis kestis ligi kuu aega ja tähendab, et kortereid saanuks osta küll kõik soovijad, kuid lõpliku ostupakkumise sai teha seal sees elav riigikohtu töötaja.

Milliseks kuue Tartus Mõisavahe 59 ja Ravila 76 ning Tallinnas Alvari 35 asuva korteri hinnad valikpakkumisel kujunesid, ei saa riigikohtu direktori Kerdi Raua sõnul veel avalikustada. ?Kuid üldiselt võin öelda, et huvi valikpakkumisel osalemise vastu oli väike ja riigikogu majanduskomisjoni seatud alghind kerkis saja-kahesaja tuhande krooni võrra,? lisas ta.

Novembri keskel kehtestas riigikogu majanduskomisjon üheksa müüki saadetud riigikohtu korteri alghinnaks alla 7000 krooni ruutmeetrist. Seega müüdi Annelinnas viiekorruselises Tartu maja projekti järgi ehitatud elamus neljatoaline korter 600 000 krooniga.

Mitme kinnisvarabüroo maaklerid väitsid, et tegemist on turuhinnast ligi kaks korda odavama tehinguga. Kaanoni kinnisvara juhataja Härmo Haljaste sõnul saab praegu 600 000 krooni eest Annelinna turuhindu arvestades vaid kahetoalise korteri.

Hetkel kuum