13. detsember 2005 kell 13:08

Tallinna parkimiskorraldaja leidmine on peatatud

Kuigi järgmise aasta Tallinna parkimiskorraldaja oleks pidanud selguma eile, lükkub see võibolla kuukese edasi, kuna parkimiskorraldaja hange vaidlustati.

Tallinna Transpordiameti jurist Talvo Rüütelmaa ei tahtnud täpsemalt seletada, kes hanke vaidlustas ega mis osa sellest, kuid sõnas, et vaidlustus anti sisse juba eelmisel nädalal. Vastamisest keeldumist põhjendas Rüütelmaa sellega, et see võiks mõjutada vaidlustuse kulgu.

'Subjektiivne hinnang on, et see (vaidlustus - toim.) ei ole nii väga põhjendatud. Nõue mida vaidlustatakse on tegelikult täidetud,' sõnas ta vaid.

Rüütelmaa ei tahtnud ka öelda, milline või millised firmad siiamaani parkimiskorraldajaks kandideerinud on, põhjendades, et riigihangete seaduse kohaselt seda avalikustama ei pea.

Praeguse parkimiskorraldaja Falckiga lõpeb leping Tallinna linnal jaanuaris. Varem on Äripäevas kirjutatud, et Falck saab jätkata ka järgmisel aastal, kuna uus hange tehakse selline, et ainult Falck saaks kandideerida. Teiste tahtjate eemalejätmiseks piisaks ainult sellest, kui nõutakse näiteks ISO sertifikaati kõigi teenuste osutamiseks, mis on olemas vaid Falckil, varasemat parkimisautomaatide hooldamise kogemust või siis eelnevat suuremahulist lepingut linnaga.

Novembris kirjutas Postimees, kuidas riigihangete amet jättis rahuldamata väidetavalt turvakontserni Falck Tallinna tasulise parkimisteenuse korraldamise riigihankest kõrvale tõrjuda püüdvad vaided, sest neil ei olnud alust.

Hanketingimuste vaidlustajaid oli kokku kolm, kellest avalikult on endast ajakirjanduses märku andnud EuroPark Estonia. Postimehe andmete kohaselt oli teine vaidlustaja turvafirma Lilto.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum