15. detsember 2005 kell 22:00

Punase mitu palet

Punasega tasub talvekaamost peletada juba puhtalt enesetunde mõttes ? hetkega on energiat rohkem ja mee­leolu madalseisust tagasi positiivsema poole peal. Kuid nagu iga vaktsiin ei tapa kõiki vastikuid viirusi, ei mõju ka punane inimestele ühtmoodi. Säravamad puhkevad õide, elujõulised saavad veelgi juurde energiat ja julged ei karda punase seltsis enam üldse mitte kedagi. Kuid täiesti ebaõiglaselt nagu elus ikka, tajuvad nõrgemad tugevat tooni väsitavana ja hallimad isiksused võivad jääda oma kirka rüü varju.

Olgu hetkemood parajasti värvirikkam või vaoshoitum, punasel on alati oma koht. Ei kahvatu ta vikerkaare ega must-valge maailma kõrval. Kuid mida neutraalsem on foon, seda silmapaistvamalt ta särab ja ka moehoolikutele enam kõneainet pakub. Moespioonide teravad ninad on õhust kinni püüdnud punase triumfi lähenemise. Karmiin, rubiin, moon, veri, vein, granaat ? punane oma kõige mitmekesisemates varjundites on tõeline moesoosik juba täna, kuid vaadake, mida ta veel mõne kuu möödudes teeb!

Punane toniseerib nii füüsiliselt kui ka visuaalsest. Pole mingi ime, et enamik ahvatlevamaid aroome on just nimelt punases pakendis ja valdav osa unistuste kaunitare kannab peent punast pesu.

Võlumise parimad relvad on loomulikult ahvatlev-punast värvi. Eriti sensuaalne on siidine karmiinpunane, fooritulest kraadi võrra küpsem ja raskem toon. Punane peatab pilgu, tõstab temperatuuri ja lennutab tunded saluudina taevasse.

Signaalne punane on praktiliste asjade jaoks parim. Seda lihtsal põhjusel ? leiad need asjad tavalisest kolm korda kiiremini üles.

Punane on kehtestav. Julgete maailma vastuvaidlemist mittesalliv värv. Punane kuulub nii provokatsiooni kui ka lihtsalt võidu tähistamise juurde. Selle energeetiline laeng muudab tuliseks ka kõige rahumeelsema põhjamaa mehe.

Väikeste energiapommide püsimatu loomuga harmoneerub punane orgaaniliselt. Aktiivsus, rõõm ja väikesed vembud. Pisikestel inimestel on hea vaist ? enamiku laste lemmiktoon on ajast aega olnud punane.

Autor: Kristina Herodes

Hetkel kuum