Kristo Kiviorg • 19. detsember 2005 kell 22:00

Ilm ja bürokraatia pikendavad Muugal veokite järjekorda

Äripäev käis 13. detsembril olukorda Muuga sadamas kontrollimas. Seda tehti kolm korda, hommikul veerand kümme, kell pool kolm pärastlõunal ning kell seitse õhtupoolikul.

13. detsembri hommikupoolik Muugal oli rahulik, veokeid oli vähe ja töö käis ilma viivitusteta. Öötundidel tööd seganud tuul oli vaibunud, mis tegi võimalikuks konteinereid veokitele laadida.

Tavaliselt, kui laev on sadamasse tulnud, konteinerite pealelaadimine seisab, mis ongi üheks peamiseks rahulolematuse põhjuseks. Seekord, nagu juba öeldud, kõik sujus.

Võtsime aega. Konteineri kättesaamiseks kulus ei rohkem ega vähem kui pool tundi. Läks üle ootuste hästi, on veokijuhi kommentaar olukorrale.

Uuesti tagasi oli Äripäev Muuga sadamas kell 14.30. Veokite arv sadamas oli küll suurenenud, kuid olukord oli endiselt rahulik. Pikkadest järjekordadest polnud märki. Konteineri kättesaamiseks kulus poolteist tundi. Vedajate sõnul sõltub dokumentide vormistamise kiirus paljuski vahetuse töötajatest, kes parajasti tööl on. Mõni ajab kiiresti vajalikud dokumendid korda, teisel võib sama asi aega võtta tunde.

Kolmandat korda kontrollis Äripäev olukorda Muuga sadamas õhtul kell seitse.

Selleks ajaks oli veokeid kogunenud kahe eelneva korraga võrreldes pea kaks korda rohkem, kuid probleeme ei paistnud samuti olevat. Kell seitse sadamasse konteinerile järele läinud veokid said kauba kätte paari tunniga.

Samas oli olukord hoopis teistsugune 48. nädalal, vahemikul 28. november kuni 2. detsember. Äripäeva andmetel oli keskmine konteineri kättesaamise aeg siis kuus tundi.

Kuigi operaatorfirma lubas orienteerivalt aasta tagasi klientidele, et muretsetakse juurde tehnilist ressurssi, pole seda siiani tehtud või kui on, siis pole see efekti andnud.

Probleeme valmistab ka teenindava personali kompetentsus, kus samade toimingute kohta nõuavad erinevad töötajad erinevaid dokumente, mis tekitab vedajate seas probleeme. Kunagi ei saa kindel olla, kas olemasolevate paberitega on võimalik toimingud edukalt lõpuni viia või mitte.

Kõik töölised peaksid olema ühtsete aluste ning seaduseloomega kursis.

Hetkel kuum