19. detsember 2005 kell 22:00

YIT endised juhid Kuuli ja Fridolin arendavad oma ehitusfirmat

Endised YIT Ehituse juhid Tiit Kuuli ja Kaido Fridolin, kes septembri lõpu poole erimeelsuste tõttu omanikega firmast lahkusid, arendavad sellest ajast tasapisi oma varasema tööandja endistes kontoriruumides Tallinnas Pärnu maanteel 22 000 krooni eest soetatud ASi Brigmond nimelist ehitusfirmat.

?Brigmond oli üks vähestest valmis ASidest, mis oktoobri algul müügis oli,? seletas Kuuli tagamaid. ?Firmat ei loodud meie palvel,? kinnitas ta. Alguses polnud Kuuli sõnul tegemist isegi ehitusfirmaga, selleks sai ta pärast ostu, kui ettevõtte põhikirja muudeti.

Praeguse seisuga kuulub ettevõte sajaprotsendilise osalusega ainult Kuuli firmale, kes on Krediidiinfo andmetel ka firma nõukogu esimees, Fridolin on juhatuse esimees. Küsimusele, kas viimane ka kunagi omanikuks saab, vastas Kuuli napisõnaliselt, et kindlasti tuleb aktsionäre veel.

Samuti ei ole tulevikus plaanis jätkata Brigmondi nime all. Fridolin sõnas, et nime kavatsetakse muuta kas enne aastavahetust või uue aasta alguses. ?Äkki juhtub, et ei saa tulevast nime registreeritud,? sõnas Fridolin salatsemise põhjuseks.

Firmas tegutsevad mehed koos kümmekonna endise YIT ehitusspetsialistiga, kes koos ülemustega või natuke hiljem ära tulid.

?Mingil määral on probleem, aga mitte üleliia,? sõnas YIT Ehituse juht Priit Sauk vastuseks küsimusele, kas see, et konkureerivasse firmasse läinud töötajad YIT strateegiat tunnevad, ka ohtlik võib olla. ?Eks palju tublisid inimesi jäi firmasse ka alles,? lisas ta.

Sarnaselt Kuuli ja Fridoliniga käitus 1999. aastal ka Koger ja Partnerite looja Andres Koger, kes võttis oma eelmisest töökohast kaasa 14-liikmelise meeskonna. Tänaseks on tema firma üks edukamaid ehitusfirmasid, mille eelmise aasta käive oli ligi 700 miljonit krooni.

Kas Kuuli ja Fridolini omast võiks sama edukas firma, Koger prognoosida ei julgenud. ?Tol ajal olid teised ajad, kinnisvaratööstust kui sellist ei olnud olemas. Siis nimetati buumiks seda, kui aastas kolm maja ehitati,? kirjeldas ta. ?Seda ei saa võrrelda.?

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum