Anne Oja • 21. detsember 2005 kell 22:00

Rajatav jahisadam kergitab Kakumäe kruntide hinnad Pirita tasemele

Kui kõik kulgeb plaani kohaselt, valmib Kakumäe piirkonnas Merirahu jahisadam 2007. aasta paadihooajaks, ütles Merirahu Arenduse juhatuse liige Taavi Reigam. Ehitustöödega tahetakse pihta hakata juba eeloleval kevadel.

?Sadam on üks osa nüüdisaegsest infrastruktuurist ning mõjub samamoodi nagu rattatee või terviserada,? kommenteeris eile Haabersti halduskogu esimees Taavi Rõivas. ?Loogiline on, et Kakumäe kinnisvarahinnad läheneksid Pirita vastavatele hindadele.?

Rõivase andmetel maksab Kakumäel krunt keskmiselt 1000 krooni ruutmeetri kohta või pisut rohkem, aga krunte on müüdud juba ka kaks-kolm korda kallimalt.

?Tallinnas kui merelinnas võiks jahisadamaid olla iga kilomeetri tagant, kui oleks vaid inimesi, kes võtaksid asja vedada,? rääkis Eesti Väikesadamate Liidu juht Jaak Reinmets eile. ?Suvel on Pirital kõik kaikohad täis.?

?Minu hinnangul kujuneb Merirahu sadam väga oluliseks, sest praegu on paatide ja purjekate hoidmiseks võimalusi vähe,? ennustas Reinmets.

?Kakumäel elab mitmeid jõukaid inimesi, kes praegu hoiavad oma jahte või kaatreid Pirital,? selgitas Rõivas. Need inimesed on talle kui kohaliku võimu esindajale rääkinud, et üks jahisadam Tallinna kohta jääb väheseks.

Merirahu sadamasse tuleb sada kohta mitmesuguse suurusega väikelaevadele. Ehituse maksumuseks kujuneb esialgsete arvestuste kohaselt 20 miljonit krooni või rohkem. Arendaja rahastab ehitust osaliselt omavahenditest, ülejäänu tarvis võtab laenu.

Merirahu jahisadama plaanid pandi paika juba 2000. aastal. Viivitus tekkis Merirahu elurajooni esimese arendaja pankroti tõttu. Enne tolleaegse arendaja pankrotti oli müüdud vaid 18 elamukrunti.

Kahe ja poole aasta eest ostsid kuus krundiomanikku neile kuuluva osaühingu kaudu pankrotipesast välja 70 kinnistut. Kinnistute eest maksid nad 61,2 miljonit krooni, investeerides lisaks üle 20 miljoni krooni pooliku infrastruktuuri väljaehitamisse.

OÜ Merirahu Arendus omanikud olid kinnistute väljaostmise hetkel Mehis Pilv, Leonid Kossinov, Sergei Bobkin, Taavi Reigam, Leonid Morozov ja Priit Koit.

Praeguseks on Merirahu Arendus müünud kõik talle kuulunud 77 elamukrunti. Ettevõte teenis eelmisel aastal 46,5 miljoni kroonise müügitulu juures 13,4 miljonit krooni kasumit.

Hetkel kuum