21. detsember 2005 kell 22:00

Tasuta ja võimalusterohke äratuskell

Perfect Alarm Clock (PAC) on väike, aga tubli tööriist, mis lisab Windowsi arvutitesse äratuskella funktsionaalsuse.

Äratuskell arvutis on selline asi, millest nii mõnigi arvutikasutaja ei tunne mingit puudust, aga pärast PACi umbes kuuajalist kasutamist ei taha mina sellest küll loobuda.

Suhteliselt arvutispetsialistina kasutasin ma esimesed paar nädalat PACi ilma kasutusõpetust isegi vaatamata. Valisin kellaaja, millal äratust soovin ning arvuti kõvakettalt MP3-muusikafaili, mis mind ikka hommikul maast lahti ajaks. Äratust määrates tuleb valida kellaaeg ning kuupäev. Teine võimalus on valida äratus rakenduma iga päev või kolmas võimalus ? valikuliselt teatud nädalapäevadel.

Lugu kirjutama asudes aga selgus, et PACi võib häälestada ka selliselt, et teatud kellaajal käivitatakse mõni rakendus või avatakse näiteks brauseris mingi konkreetne veebilehekülg.

Näiteks võib seda PACi omadust kasutada selliselt, et muusika äratab hommikul kell 8.00, pool tundi hiljem käivitatakse MSN, Skype ning e-posti klient ja/või mõni muu tööks vajalik tarkvara.

Ainus puudus programmil on see, et juba sisestatud alarmi ei saa muuta. Ainus võimalus on vana ära kustutada ja uus alarm teha.

Allalaetava faili suurus on ainult 303 kilobaiti. NB! Arvutisse peab olema paigaldatud ka Microsoft .NET Framework versioon 1.1 või ka uuem, et PACi tarkvara töötaks.

PACi saab kasutada vägagi edukalt ka selliste tüütute, kuid tähtsate tegevuste automatiseerimiseks, nagu seda on mingist kataloogist regulaarselt varukoopiate tegemine.

Autor: Alar Pardla

Hetkel kuum