Rivo Sarapik • 22. detsember 2005 kell 22:00

Aeg maha!

On aeg. Maha võtta. Aega. Nimelt varem ei olegi nii olnud, et märk jõulude lähenemisest kerkib silme ette pesumajas kahte küünalt kokku lugedes. Käimas oli teine advent.

Suurem osa aastast on välgukiirusel möödunud ning paljudest sündmustest vaid pealiskaudselt mekitud. Ühelt pool on jäänud mulje, et väga palju on juhtunud, teisalt meenusid esimese ropsuga vaid kümmekond olulist asja.

Ajad on muutunud ja muutuvad aasta-aastalt üha kiiremaks ja valikuterohkemaks. Vähem on nautimist ja aega endale, rohkem pealiskaudset kogemist. Ajast on saanud suurim väärtpaber.

Nagu investeerimine, eeldab ka aja kasutamine tarka tegutsemist. Ilmuvad lugemist ootavad raamatud, kuulamist kontserdid, vaatamist näidendid ja filmid. Need on investeerimisvõimalused. Enda aega investeerimine on aga tark tegu ja toodab kindlasti kasu. Pettuse ja riskita. Tahaks tihemini kuulda midagi konstruktiivsemat või positiivsemat, kui et tööd on palju.

Nii võtsimegi selles viimases eris kokku 2005. aasta jooksul kõneainet pakkunud sündmused, et nende meenutamise järel pärast pühi taas uute eesmärkideni suunduda.

Rahulikke pühi!

Hetkel kuum