Börsiülevaade: Baltika aktsia hind seitsmekordistus 2005. aastal (täiend.)

02. jaanuar 2006, 09:34

Tallinna börsi parim aktsia oli möödunud aastal Baltika, mille hind hüppas 29,41 kroonilt 203,40 kroonini (13 euroni) ehk ligi seitse korda.

Baltika möödunud aastal avaldatud kõik neli kvartalikasumit ületasid kümne miljoni krooni joone ning müügikasv püsis terve aasta 15% sh. jaemüügi kasv kaks korda kõrgema numbri juures.
Rõivamüüja taaselustas möödunud aastal dividendide maksmise traditsiooni ja lisaks suurendas ettevõtte tippjuhtkond pärast BRFi osaluse müümist sügisel oma osalust ettevõttes.

Teisel kohal Tallinna Kaubamaja 206% tõusuga ja kolmandal Viisnurk 93% tõusuga. Tõsisematest tegijatest tõusis Merko Ehituse aktsia 77% ja Saku Õlletehas 47%.

Erinevalt Baltikast, mis tõusis terve aasta saavutasid Kaubamaja ja Merko Ehituse aktsia oma kulminatsioonipunkti juba septembris-oktoobris.
Saku Õlletehase kõrgtase jäi aga koguni aprillikuusse.

Kokkuvõtlikult oli terve aasta Tallinna börsil väga hea.
Turu liikumisi jälgiv OMX Tallinn indeks kosus aastaga 48% ja Äripäeva indeks kümmekond protsenti enam.

Ainus miinusega lõpetanud aktsia oli detsembris börsile tulnud Tallink Grupp, mis lõpetas möödunud aasta võrreldes emissioonijärgse hinnaga 6% miinuses.
Samas tuleb aga tõdeda, et börsiväliselt kaubeldi aktsiatega möödunud aasta alguses 120 krooni kandis (fondiemissiooni arvestades 40 krooni) ehk aastaga tõusis väärtpaber sisuliselt 2 korda.

Korraliku plussi jäid aga möödunud aasta samuti börsidebüüdi teinud Starman ja Tallinna Vesi, mille hind oli 30. detsembril vastavalt 14% ja 46% emissioonihinnast kõrgemal.

Äripäev tegi möödunud aasta lõpus kiirküsitluse nelja panga hulgas, mis andis tulemuseks, et käimasolevaks aastaks oodatakse Tallinna börsile keskmiselt 20% tõusu.
Kõige optimistlikumalt oli meelestatud Läti Parex pank (+35%) ja negatiivsemalt SEB Ühispank (+10%).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing