Pärnu hinnatuim linnaosa on rannarajoon

03. jaanuar 2006, 00:00

Pärnu korteriturul on peamiseks arengumootoriks soodsad laenutingimused.

Hinnatuim piirkond on endiselt rannarajoon, kus elamispindade hinnad ületavad tunduvalt Pärnu keskmist taset. Piirkond on hinnatud ranna- ja kesklinnaläheduse, samuti üldise hea ja prestii?se maine tõttu. Infrastruktuuri poolest on kõige enam arenenud Mai elamurajoon, mis on ka eelistatuim kohalike seas, kuna rannarajooni hinnad ei ole jõukohased valdavale osale pärnakatest.

Mai elamurajooni kahetoalised korterid on läbi teinud kiire hinnatõusu, nõudlus on suur, pakkumine seevastu peaaegu olematu. Valdavalt on korterite ostjad pärnakad. Uute korterite ostjaskonnast moodustavad väga suure osa soomlased, samuti on märgata ka iirlaste kasvavat huvi. Uus tendents uute korterite turul on nn Tallinna spekulantide ilmumine Pärnu kinnisvaraturule.

Korterite arendustegevus on nii Pärnus kui ka selle lähipiirkonnas väga aktiivne. Kui mõned aastad tagasi keskenduti peamiselt rannarajoonile, siis on see liikunud aktiivselt ka kesklinna ning Ülejõe ja Mai piirkondadesse. Olenevalt asukohast on ka hinnatase väga erinev: 16 000 kr/m² kuni 36 000 kr/m². Lähiaastatel on ette näha mitmete korterelamute kerkimist Pärnu jõe kallastele, millest kujuneb kahtlemata perspektiivne piirkond.

Järelturu osas on hinnatuim Mai elamurajoonis paiknev kahetoaline korter, nii remonditud kui ka remonti vajav. Hinnatase remontimata korteril on ca 500 000 krooni, remonditud korteril 600 000 ja üle selle.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing