EPL: Tänavu langevad pooled riigipühad nädalavahetustele

03. jaanuar 2006, 08:09

Ajal, mil Eesti majanduskasv on jõudnud võimsa kümne protsendini, pole valitsus aasta jooksul soostunud andma töötajatele lisapuhkepäevi.

Ettepanekuid selleks oli 2005. aastal mitmeid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskerakond taotles veebruarist alates pikka jõulupuhkust, mille järgi võiks talvepühade vabadeks päevadeks muuta jõulude ja aastavahetuse vahele jääv aeg 27. kuni 31. detsembrini.

Ettepaneku menetlemisest jäi sõelale plaan muuta jõululaupäev riigipühaks.

Kui mullu tähistati nädalavahetustel nelja riigipüha, siis alanud aastal langevad 12 riigipühast pooled iganädalastele puhkepäevadele. Selle võrra rohkem on tööpäevi.

Riigikogulased Peeter Kreitzberg ja Eiki Nestor tegid mullu jaanuaris omakorda ettepaneku, et nädalavahetusele langevate rahvus- ja riigipühade korral loetaks puhkepäevaks rahvuspühale või riigipühale järgnev tööpäev, et lisapuhkepäevad ikka kätte saadaks.
Valitsus lükkas eelnõu tagasi.

Peaminister Andrus Ansipi sõnul ei ole valitsusel hetkel kavas vaadata läbi otsust puhkepäevade osas ning suurenenud majanduskasv selleks põhjust ei anna.

?Tootlikkust hoiaks kõrgemal näiteks see, kui mõni suurem nädala keskele langev püha leiaks tähistamist nädalavahetuse eel,? märkis Ansip.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing