Grand Hotel Tallinna taha kerkivad korterelamud ja veepark

03. jaanuar 2006, 09:27

Homme arutab Tallinna linnavalitsus hotelli Grand Hotel Tallinn laiendamist ja naabrusse koreterelamute ehitamist võimaldava detailplaneeringu vastuvõtmist.

Abilinnapea Kalev Kallo sõnul hõlmab planeeringuala 1980-ndate aastate teisel poolel Sheratoni hotelli rajamiseks kaevatud süvendit.

'Detailplaneering näeb ette Grand Hotel Tallinn hoonetekompleksi laiendamise ning veepargi rajamise. Paldiski maantee äärde on kavandatud kaks kuni 7-korruselist äripindadega korterelamut. Kvartalisse on planeeritud veel kaks kuni viiekorruselise põhimahuga korterelamut ning viis kuni kolmekorruselist korterelamut,' tutvustas Kallo linnavalitsuse istungile esitatavat planeeringut.

Detailplaneeringuga nähakse ette ka kahe park-väljaku rajamine, mille ülesandeks on linnaruumi liigendamine ning inimliku dimensiooni tähtsustamine. Loodavad puhkealad liigendavad Paldiski maantee äärset hoonestust, avades kvartali Paldiski maanteele, teatas linnavalitsus.

Detailplaneeritav 3,7 ha suurune maa-ala asub vanalinna muinsuskaitsevööndis. Kavandatav hoonestus jääb madalamaks muinsuskaitse eritingimustega nõutud ja Hotell Tallinna määratud absoluutsest ehituskõrgusest.

Detailplaneeringu algatamist taotles OÜ Maranello Vara. Detailplaneeringu koostas inseneribüroo KPME OÜ.
Peale vastuvõtmist peavad Linnaplaneerimise Amet ning Põhja-Tallinna Valitsus korraldama Sügise tn, Toompuiestee ja Paldiski mnt-ga piiratud kvartaliosa detailplaneeringu avaliku väljapaneku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing