Sakala: Taisto Bussid jäi Viljandimaal lepinguta

03. jaanuar 2006, 08:43

Lepingu jämedale rikkumisele viidates ei pikendanud Viljandi maavalitsus Taisto Bussidega lepingut.

Maavalitsuse arenguosakonna juhataja Tõnis Kortsu sõnul ei allunud Taisto Bussid maavalitsuse korraldusele ning keeldus määruse täitmisest ka siis, kui seda nõudis kohus, kirjutab Sakala.

«Kaks ja pool aastat tagasi pöördus maavalitsusse 60 Kolga-Jaani valla elanikku, kes palusid panna käima bussi, mis sõidutaks inimesed hommikul Kolga-Jaanist Viljandisse ja viiks õhtul tagasi,» rääkis Korts.

Et seadus lubab varem sõlmitud lepingut kümne protsendi ulatuses muuta, siis tegi maavanem bussifirmale korralduse kõnealune liin tööle panna. Ettevõte keeldus sellest.

Taisto Bussid eile Sakalale juhtunut ei kommenteerinud. Samuti ei selgitanud firma, kas ta kavatseb maavalitsuse otsuse vaidlustada ning mis saab edasi bussijuhtidest, kes sõitsid ettevõtte teenindada olnud liinidel.

Maavalitsusel oli seni kolm lepingupartnerit ning maavanem jagas Taisto Bussidele kuulunud liinid järgmiseks kaheks aastaks Devori Reiside ja Mulgi Reiside vahel. Kahe ettevõtte suurust arvestades anti kümme liini Mulgi Reisidele ja kolm jäi Devorile. Taisto Busside teenindada olid Põhja-Viljandimaa liinid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing