Samsung esitleb mobiilikasutajatele lühifilme

03. jaanuar 2006, 11:11

Samsung esitleb mobiilikasutajatele originaalseid lühifilme, mida saab vaadata iga kell ja ükskõik kus, selleks on loodud veebisait AnyFilms.net.

Telekommunikatsioonisüsteemide ja telefonide juhtivtootja Samsung Electronics teatas uue veebisaidi AnyFilms.net avamisest (http://www.anyfilms.net). Saidil pakutakse mobiili- ja internetikasutajaile sarja unikaalseid lühifilme.

Saidil on lühifilmisari, mida saab vaadata nii sidusalt kui ka Samsungi teatud tüüpi videofunktsiooni toetavatele mobiiltelefonidele kuvamiseks alla laadida. Filmid koosnevad kahest loost, mille on ekraniseerinud noored ambitsioonikad filmitegijad. Filmide tegevtootja on Jon Kilik, kelle film ?Murtud lilled? (?Broken Flowers?) võitis hiljuti Cannes?i filmifestivalil peaauhinna Grand Prix 2005. ?Läbi halli? (?Across the Hall?), mille lavastaja on Alex Merkin, on kaheosaline lugu mehest, kes püüab ära hoida seda, et ta sõber ei teeks midagi mõtlematut oma kihlatuga, keda ta kahtlustab enda petmises. Mark Dippe lavastatud ?GiGi? jutustab häbelikust poisist, kes arendab oma sotsiaalseid oskusi, kasutades selleks võrgutava naisehäälega imetelefoni abi.

Filmides teevad kaasa septembris turule paisatud 2-megapiksline liugklapiga kaameratelefon SGH-D600 ja novembris müügile tulnud SGH-i300, 3-gigabaidise kõvakettaga muusika-nutitelefon. Lisaks lühifilmiseeriale pakub AnyFilms.net ka interaktiivseteks filmideks (Interactive Films) kutsutavat innovatiivset meelelahutuskogemust. Selle funktsioonide abil saavad kasutajad ise lavastajana kätt proovida, sättides sisu sündmustikku, stiili ja meeleolu mitmesugustesse kombinatsioonidesse.

Mobiilse multimeediatehnoloogia liidrina lõi Samsung veebisaidi AnyFilms.net, et seda saaks mobiil- ja multimeediameelelahutuses kasutada. ?Kuna mobiiltelefonid muutuvad järjest enam lihtsalt suhtlemisvahendist ka multimeedia-meelelahutusvahendiks, siis muutub ka sisu ikka ja jälle tähtsamaks,? tunnistas Samsung Electronicsi telekommunikatsioonivõrkude divisjoni asepresident Daniel Chung. Ta lisas: ?Anyfilmi filmide tootmine ja nende unikaalne tutvustamine veebisaidi kaudu näitab igal ajal ja igas kohas kättesaadava meelelahutuse tulevikku. Mobiiltelefonitehnoloogia liidrina pakub Samsung jätkuvalt oma kasutajatele futuristlikke multimeediakogemusi.'

Veebisait ja filmid on nüüd reaalajas vaatamiseks saadaval. Ühendkuningriigi kasutajad saavad filme ja spetsiaalseid ekraanipilte oma mobiiltelefoni laadida alates 24. detsembrist 2005. Teiste maade kasutajatele lisatakse tugi 2006. aasta jaanuarikuu alguses.

Samsung Electronics Co., Ltd. on maailmas esirinnas pooljuhtide, telekommunikatsioonide, digitaalse meedia ja digitaalseadmete integreerimise alaste tehnoloogiate arendamisel. Sellest annab tunnistust asjaolu, et 2004. aastal ulatusid emafirma müügitulud 55,2 miljardi dollarini ning puhaskasum 10,3 miljardi dollarini. Firma koosneb viiest suuremast ärilisest allüksusest, mis annavad tööd umbes 123 000 inimesele 48 riigis ja 93 arenduskeskuses. Allüksusteks on digitaalseadmete divisjon, digitaalse meedia divisjon, LCD divisjon, pooljuhtide divisjon ning telekommunikatsioonide divisjon. Samsung Electronics on üks kiiremini kasvavaid kaubamärke maailmas ning maailma suurim värvikuvarite, värvitelerite, mälukiipide ja TFT-LCD ekraanide tootja. Lisainfot leiate aadressilt www.samsung.com

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing