Kauppalehti ennustab Helsingi börsile selleks aastaks 10protsendilist tõusu

04. jaanuar 2006, 14:34

Soome majandusleht Kauppalehti ennustab Helsingi börsi selle aasta tõusuks 10 protsenti, positiivseks üllatajaks võivad olla metsatööstusettevõtted.

?Ei usu, et näeme börsirakette, sest senine tõus on olnud nii tugev? lausus ajalehele Enskilda peaanalüütik Tommy Ilmoni. ?Aga kui tuleb üllatusi, siis metsatööstusest, sest neile oli möödunud aasta raske ja aktsiate hinnad on olnud madalal juba pikka aega,? lisas ta. Ehkki selleks aastaks oodatakse metsatööstusettevõtetele kuni 300protsendilist kasumi kasvu, jäävad need ikkagi veel kauaks 2000. aasta tasemele alla.

Ka Nokia kasumi kasv võib jääda ajalehe sõnul känguma. Ehkki müügimahud kasvavad, surub konkurents marginaale üha koomale. Suureks toeks on oma aktsiate tagasiost ettevõtte poolt. Kauppalehti ennustab Nokia aktsiale 10protsendilist hinnatõusu.

Neste Oli hind liigub tõenäoliselt suures osas kaasa nafta hinnaga ning ajaleht küsib, kas sel aastal teevad investorid endale selgeks, et selle ettevõtte aktsia hind ei peaks sõltuma mitte toornafta hinnast, vaid hoopis kütuste jaemüügimarginaalidest. Ajaleht ennustab aktsiale 16protsendilist tõusu.

Maailmas hoogustub üha ühinemiste ja ülevõtmiste laine, mis kehtib ka soome kohta. Sellelt aastalt oodatakse kõigi aegade elavaimat ülevõtmislainet. Võimalike ülevõtmiskandidaatideks võivad olla UPM-Kymmene, Nokian Renkaat, Amerin, Alma Media ja Talentum.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing