USA dollar odavnenud kahe päevaga 1/4 krooni

Raivo Sormunen 05. jaanuar 2006, 00:00

USA dollar on teinud kahe päevaga läbi viimase nelja kuu kiireima odavnemise, kuna USA keskpank tundub olevat baasintresside tõstmisega lõpusirgel. Eesti Pank fikseeris dollari ametlikuks kursiks eile 12,9691 krooni, mida on ligi veerand krooni vähem kui esmaspäeval. Viimati maksis dollar alla 13 krooni novembri alguses.

Teisipäeva õhtul avaldati 13. detsembril toimunud USA keskpanga raport, milles oli kirjas, et inflatsiooni ohjamiseks ei tule enam intresse tõenäoliselt palju tõsta.

Mullu juunist on baasintressimäärasid tõstetud USAs 1 protsendilt 4,25 protsendini. Turgudel oodatakse, et järgmisel keskpanga koosolekul 31. jaanuaril kergitatakse intressitaset veel 0,25 protsendipunkti võrra. Samas aga ei taheta enam uskuda, et ka märtsis toimuval koosviibimisel intresside tõstmiseks läheb.

"Dollari suhtes ollakse praegu turul karused, oodatakse valuuta odavnemist," ütles Bloombergile Brown Brothers Harriman & Co valuutakaupleja Peter Lorraine.

Detsembris tõstis Euroopa Keskpank esimest korda pärast viit aastat baasintressimäärasid. Intressifutuurid näitavad, et turud ootavad selleks aastaks veel vähemalt kaht intressitõusu. Intresside tõstmist toetas ka regiooni tarbijahinna-indeks, mis ületas detsembris juba üheteistkümnendat järjestikust kuud maksimaalseks sihiks seatud 2 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing