PM: ERMi uue maja ?üriile kulus 647 400 krooni

06. jaanuar 2006, 08:31

Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uue maja kavandeid hinnanud ?ürii sai Kultuurkapitalilt tegevuse korraldamiseks ja töötasudeks 647 000 krooni.?

Iga Eestist pärit ?üriiliige sai 30 000kroonise tasu, koos kõigi maksudega oli kulu ?üriiliikme kohta 52 000 krooni, kirjutab Postimees. Sama suur tasu on makstud ka ?üriid nõustama kutsutud ekspertidele Karin Hallas-Murulale, Toomas Määrmannile ja Kaur Alttoale.

Tasu ei saanud töö eest ?ürii esimees, kultuuriminister Raivo Palmaru. ?ürii Eestist pärit liikmed on lisaks kultuuriministrile Jaanus Plaat (Eesti Rahva Muuseumi direktor läinud aasta lõpuni), Tiit Sild (Tartu linnaarhitekt), Peeter Mauer (kultuuriministeeriumi muuseuminõunik), Veljo Kaasik (Eesti Kunstiakadeemia professor ja arhitekt), Andres Alver (arhitekt) ja Rein Murula (arhitekt).

Hollandist kutsutud arhitekti Winy Maasi ?üriis osalemine läks maksma 70 000 krooni. Sama suur oli kulutus ka ?üriid nõustanud Kanada arhitektile Barry Lordile.

Ehkki mitmed liikmed olid ?üriisse kutsutud ametikoha tõttu, ei pidanud kultuuriministeeriumi muuseuminõunik Peeter Mauer tasu maksmist põhjendamatuks.
«See on ikkagi lisatöö ja selline on arhitektuurivõistlustel tava,» ütles Mauer.

108 võistlusele esitatud töö hulgast hakkas ?ürii parimaid valima novembri keskel.

Arhitektuurivõistluse auhinnafond on 2 236 900 krooni, see summa sisaldab ka makse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing