PM: Tallinna linnapea tahab piirata väetisefirma tegevust

06. jaanuar 2006, 08:34

Tallinn kaalub võimalust taotleda siseministeeriumilt Paljassaare sadamas plahvatusohtlikku ammooniumnitraati käitleva KS Stivideerimise ASi tegevuse piiramist.

Linnapea Jüri Ratase sõnul annab kemikaaliseadus valitsusele õiguse keelustada või piirata suurõnnetuse ohuga ettevõtte tegevust, kui linnavolikogu on esitanud siseministeeriumile põhjendatud taotluse, kirjutab Postimees.

Ratas saatis seetõttu teisipäeval ka linnavolikogu esimehele Toomas Vitsutile kirja, et volikogu taotleks siseministeeriumilt Paljassaare sadamas ammooniumnitraadi ehk salpeetriga tegeleva KS Stivideerimise ASi tegevuse lõpetamist või piiramist.

KS Stivideerimise AS käitleb linna andmeil ligi 4000 tonni ammooniumnitraati aastas ja suurõnnetuse korral on ettevõtte ohuala välispiir ligi viis kilomeetrit.

Paljassaare sadamas asuv firma saab väetiste tegemiseks mineva ammooniumnitraadi raudteed pidi, seda vedavad vagunid läbivad Kopli kaubajaama.

KS Stivideerimise ASi tegevdirektori Mati Roosioja sõnul kasutab ettevõte nii väikest ammooniumnitraadi kogust, et see pole eriti ohtlik. «Salpeeter vajab plahvatamiseks ikkagi väga tugevat detonatsiooni,» märkis ta.

Roosioja sõnul oleks linna taotlus ebaseaduslik ja paneks nad võrreldes näiteks Paldiski sadamas tegutsevate konkurentidega raskemasse seisu. Paldiski sadamasse jõuavad ligi kümme korda suuremad kogused ammooniumnitraati kui KS Stvideerimise AS kasutab ja ka need läbivad Kopli kaubajaama.

Samas ei saa Tallinn aga Paldiskis tegutsevaid ettevõtteid kemikaaliseaduse alusel kuidagi mõjutada, sest need tegutsevad teises omavalitsuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing