Tartu Postimees: Tartumaa võib saada miljardiinvesteeringu

06. jaanuar 2006, 08:45

Fortum Tartu alustas Lohkvas elektri ja soojuse koostootmise jaama rajamise eeltöid, 800?900 miljoni kroonine rahapaigutus on suuremaid Tartumaal.

Ainuüksi hiigelehitisse mahutatava katla kõrgus tuleb 51 meetrit ehk meetri jagu kõrgem kui keskmine katlamaja korsten, kirjutab Tartu Postimees.

Fortum Tartu aktsiate 40 protsendi omaniku Tiit Veeberi sõnul langeb lõplik otsus jaama rajamiseks tõenäoliselt märtsi lõpus. «Praegu olen ma küll veendunud, et koostootmisjaam tuleb väga-väga suure tõenäosusega, sest ma ei näe ühtki elementi, mis peaks seda takistama,» ütles ta.

Veeberi kinnitusel on Fortum Tartu enamusaktsiate omanik, Soome energiakontsern Fortum samuti jaama rajamisest huvitatud.

Praegu käib koostootmisjaama eelprojekteerimine, algatatud on ka keskkonnamõjude hindamine ja detailplaneering jaama rajamiseks.

Varem on koostootmisjaamade ehitust takistanud asjaolu, et Eesti seadusruum ei loonud sellistele jaamadele elektriturul eeliseid, ehkki neis toodetud elektrienergia omahind on kallim kui põlevkivielektril.

Jaama elektritootmise võimsus oleks 23 megavatti ja soojatootmise võimsus 50 megavatti.

Koostootmisjaama valmides suureneb Veeberi sõnul kohaliku kütte osatähtsus Fortum Tartu tootmises praeguselt ca 70 protsendilt 90?95 protsendile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing