Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon

Ain Alvela 09. jaanuar 2006, 00:00

Saksamaal Husumis 2001. aastal toimunud maailma juhtival tuuleenergeetika messil "WindtechHusum - Markets of Tomorrow" kirjutasid Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni (ETEA) loomiseks asutajaliikmetena koostööprotokollile alla neli Eestis aktiivselt tuuleenergeetika projektide arendusega tegelevat ettevõtet.

Eesti Tuuleenergia Assot-siatsiooni asutasid Tuule-energia OÜ, Tuulepargid AS, SeeBA Energiesysteme GmbH ja Ostwind Verwaltungs-ge-sellschaft mbH. Praegu kuulub ETEAsse kakskümmend hääleõiguslikku täisliiget ning ühendusel on kaks toetajaliiget ja kaks assotsieerunud koostööpartnerit.

ETEA peamised eesmärgid on ühendada Eestis tegutsevaid ning Eesti tuuleenergia potentsiaalist huvitatud ettevõtteid, organisatsioone ja üksikisikuid ning tuuleenergia kui jäätmevaba energiatootmisviisi abil vähendada fossiilsete energiaallikate kasutamisest tulenevat keskkonnakahju.

ETEA tegevuse sihiks on luua tugeva administratiivse suutlikkusega usaldusväärne organisatsioon, millel on hea Eesti-sisene ja rahvusvaheline kontaktidevõrgustik. Lisaks püütakse arendada Eesti tuuleenergeetikat soodustavat seadusandlikku keskkonda ning tagada avalikkuses üldine ja positiivne arusaamine tuuleenergia kasutuselevõtu eelistest.

Eesti on oma pika rannikuriba ja seega suure tuulepotentsiaaliga sobiv just tuulegeneraatorite paigaldamiseks, märgitakse ETEA koduleheküljel.

Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni koduleheküljelt leiab hulgaliselt viiteid teiste riikide sõsarorganisatsioonidele ja üldse internetis leiduvatele tuuleenergia temaatikat kajastavate kodulehekülgede kohta.

Saadaval on ka viited Eesti ning Euroopa Liidu energeetikaalastele dokumentidele, ülevaated uute tehnoloogiate kohta ja Eesti tuuleatlas.

Praktilise poole pealt on kirjas ettevõtjale suunatud info tuuliku püstitamise etappide kohta, õpetus, kuidas kalkuleerida tuule kiirust ja selle energeetilist potentsiaali ning milline on asjassepuutuv seadusandlus, millega peab tuuleparki rajades arvestama. Skemaatiliselt on kirjeldatud kõiki tuuleturbiini püstitamiseks vajalikke lepinguid ja kooskõlastusi.

Info ETEA leheküljel on eesti ja inglise keeles.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing