Eesti Raudtee omandiproportsioon võib muutuda

09. jaanuar 2006, 11:36

Eesti Raudtee omandiproportsioon võib muutuda selliselt, et riigile hakkab praeguse 34% asemel kuuluma 44% raudteest.

Kui praegu on BRSi omandis 66 % Eesti Raudtee aktsiatest ja riigi omandis 34 % aktsiatest, siis peagi jaotub see proportsioon ligikaudu selliselt, et BRSi omandis on 56 % aktsiatest ning riigi omandis 44 % aktsiatest.

Nimelt on BRS võtnud erastamislepinguga endale kohustuse tagada riigile võimalus paigutada Euroopa Liidu raha või muid rahaliselt hinnatavaid vahendeid rahalise või mitterahalise sissemaksena Eesti Raudtee aktsiakapitali. Phare vahenditest rahastatuna lõppes käesoleval aastal projekt, mille tulemusena paigaldati Eesti Raudteele uusi rööpaid väärtuses umbes 53 miljonit krooni.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium on esitanud Eesti Raudtee üldkoosoleku kokkukutsumise taotluse, kus riigi kasuks aktsiakapitali suurendamise küsimus rööbaste väärtuse võrra arutusele tuleb.

'Oleks korrektne, kui aktsiakapitali suurendamise küsimus lahendataks enne BRSi võõrandamist uutele omanikele,' ütles ministeeriumi avalike suhete juht Anu Hallik-Jürgenstein ning lisas, et vastasel juhul saab see BRSi uute omanike üheks esimeseks küsimuseks, mis seoses Eesti Raudtee aktsiate ja erastamislepingust tulenevate kohustuste omandamisega lahendada tuleb.

Erastamislepingu kohaselt on BRSil õigus investeerida Eesti Raudtee aktsiakapitali proportsionaalselt poolte praegusele osalusele ettevõttes. BRS peaks proportsiooni 66 % - 34 % säilitamiseks Eesti Raudtee aktsiakapitali investeerima ligi 100 miljonit krooni.

?Nüüd peab BRS valima, kas nõustuda riigi osaluse suurenemisega Eesti Raudteel või suurendama omalt poolt investeeringuid,? ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar.

?Kui BRS valib teise võimaluse, siis sooviksime me, et need oleksid ka reaalsed investeeringud, mitte ei jääks ainult paberile,? lisas Savisaar ning pidas väga oluliseks, et Eesti Raudtee üldkoosolek kiiresti kokku kutsutaks ja nendes küsimustes otsused ära tehtaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing