Kodutud linnaloomad said jõulutoetust

09. jaanuar 2006, 15:00

Tallinna linn eraldas hulkuvate loomade hoiupaigale aasta lõpus 150 000 krooni, loomade hoiu- ning maja hooldamise tingimuste parandamiseks.

Raha eraldati reservfondist ning selle eest ehitab hoiupaik juurde koerte karantiinibokse ning parandab loomade tingimusi, teatas Tallinna pressiteenistus.

2005. aasta septembris uksed avanud Tallinna uus hulkuvate loomade hoiupaik pakkus möödunud aasta nelja kuuga peavarju 1362-le hüljatud loomale, kellest rohkem oli kasse kui koeri.
Varjupaiga juhataja Jaanika Holstingu sõnul leidsid enam kui hoiupaika sattunud loomad möödunud aastal uue kodu. 'Koertest on uue kodu leidnud 60% varjupaika sattunutest, 20% on tagastatud nende omanikele. Kodututest kassidest on enesele uue kodu leidnud 55%, samas kui omanikeni tagasi jõudis vaid 2%,' ütles Holsting.

Suurem osa koeri leidsid uue kodu väljaspool Tallinna - peamisel Harju- ja Raplamaal, kuid ka näiteks Tartumaal ja Saaremaal. 6% kõigist loovutatud koertest ja kassidest leidsid uue omaniku Soomest.

Loomade Hoiupaiga suuremad toetajad eelmisel aastal olid Rekkurescue RY, Pelastetaan Koirat RY, Dimela AS (DR Stern koeratoit), Rakvere Lihakombinaat, Ottenhof OÜ, Tallinna Vesi, Mainori Kõrgkool, Klubi 'Võit', IF Kindlustus, Maxi Loomakliinik, Pae lasteaed.
Eraisikutest toetajaid oli 40, neist 10 annetuse summa ületas 500 krooni Loomade hoiupaik paneb endiselt inimeste südamele, et lemmiklooma muretsedes on üheks võimaluseks ka õnnetult kodutuks jäänud loomale uue võimaluse andmine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing