PM: Savisaar ei välista Eesti Raudtee taasriigistamist

09. jaanuar 2006, 08:16

Majandusminister Edgar Savisaare sõnul kaalub riik Eesti Raudtee taasriigistamist juhul, kui komisjon leiab veel puudujääke erastamislepingu täitmisel.

Edgar Savisaare sõnul ei ole praeguseks tehtud põhimõttelist otsust osaluse omandamise kohta Eesti Raudtee omanikfirmas OÜ Baltic Rail Services (BRS).

«Põhimõttelist otsust raudtee tagasiostmise suhtes ühelgi tasandil tehtud ei ole,» ütles Savisaar Postimehele. «Ministeeriumi juurde moodustatud komisjon teeb praeguste plaanide kohaselt raporti valmis jaanuari teisel poolel ning siis kohe, jaanuari lõpul, on kavas see ka valitsusse viia.»

Savisaare sõnul sõltub BRSi tegevust analüüsiva komisjoni töö tulemustest, millise taktika kasuks valitsus otsustab.

«Arvestada tuleb 2004. aasta majandusaasta veel kinnitamata aruannet ning asjaolu, et ettevõttele on tehtud trahvihoiatus erastamislepingus sätestatud investeeringukava täitmata jätmise pärast,» ütles Savisaar. «Kui viimases punktis leitakse analüüsi käigus veel olulisi rikkumisi, pole välistatud ka erastamislepingu enne tähtaega lõpetamine.»

See tooks tõenäoliselt kaasa kauakestvad kohtuvaidlused erastajatega.

Savisaar märkis, et kahtlemata ei ole raudtee erastamisega saavutatud loodetud tulemust ehk vajalikul määral investeeringuid raudtee infrastruktuuri, samuti on raudtee erastajaga üleval mitmeid vaidlusküsimusi.

Valitsuse meedianõunik Martin Ja?ko kinnitas, et peaminister Andrus Ansip pole valitsuse istungite välisel ajal Savisaarega Eesti Raudtee tagasiostmise küsimust arutanud.

Valitsus otsustas detsembri lõpus, et riik peab BRSilt nõudma Eesti Raudtee erastamisel võetud investeerimiskohustuse mittetäitmise eest 15 miljonit krooni leppetrahvi. BRSile on antud jaanuari lõpuni aega, et tõestada oma kohustuste täitmist.

Eesti Raudtee on kinnitanud, et 2001. aastal lubatud viie aasta investeeringute plaan on täidetud ja isegi ületatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing