Laienemine kergitas Selveri keti käivet 50%

Andres Kärssin 10. jaanuar 2006, 00:00

Tallinna Kaubamaja kontserni kuuluva Selveri juhi Ain Taube sõnul oli 2005 poeketi suurim laienemisaasta, üheksast uuest kauplusest avati neli Tartus. "Oluliseks märksõnaks on kindlasti Tirsi ketiga koondumine Tartus, kus Selver varem esindatud ei olnud. Laienemise tulemused kajastusid Selveri neljanda kvartali käibes, mis oli 708 miljonit krooni ehk 70% enam kui aasta varem," ütles Taube eile pressikonverentsil. Enne 2004. aastat avatud kaupluste käibe kasv oli 16%.

Taube ei täpsustanud Selveri mullust kasuminäitajat ning tänavust käibeprognoosi. Käive peaks poeketi juhi sõnul suurenema rohkem kui jaekaubandusturu keskmine kasvunäitaja. Taube hinnangul aeglustub tänavu jaekäibe kasv veidi, kuid "10% allapoole ei tohiks see langeda". 2006-2007 plaanib Selver avada kümme uut kauplust - muu hulgas Tallinnas, Jõhvis, Narvas, Haapsalus, Pärnus ja Keilas. Jõhvi Selver avatakse juba kevadel.

Plaanitud poodide puhul on pigem tegemist uute poodide rajamise kui kellegi ülevõtmisega, ütles Taube. "Olgem ausad, ega Eestis polegi Selveril enam kedagi üle võtta. Need, kes olid, on üle võetud, ja teised jälle on liiga suured," tõdes ta.

Rääkides eelmise aasta olulisematest sündmustest siinsel kaubandusturul viitas Taube nii T-Marketite kiirele laienemisele kui ka Kesko ja Rimi liitumisele. "Citymarketi kadumine aitas meie edule kaasa, osa nende kliente kolis Selverisse üle," lausus ta, märkides, et siin olid poevahetuse põhjused pigem emotsionaalsed. Aasta kokkuvõttes pidas Taube mullusteks kindlateks võitjateks Selverit, Rimi Balticut ja VP Marketit: "Kaotajate rollis olid ETK ja kõik väiksemad poed kokku."

"Rimile konkurendid meeldivad - on, kellega ennast võrrelda, kellest parem olla," vastas Rimi Eesti Foodi tegevdirektor Ruth Laatre palvele hinnata konkurendist Selveri mulluseid majandustulemusi. Rimi avalikustab oma eelmise aasta tulemused järgmisel nädalal, 11 kuu näitajate põhjal oli kontserni poekettide - Selveriga ühte turuni??i jagavate Rimi hüper- ja supermarketite ning discounter?ite turul konkureerivate Säästumarketite - käive kokku ligi 4,5 miljardit krooni ehk 17% enam kui aasta varem samal ajal.

Laatre oli päri sellega, et Selverile kaotati kliente, kuid need on kavas tänavu Rimidesse tagasi tuua. "Kesko ja Rimi ühinemine on olnud edukas. Oleme ühendanud parima osa Rimist ja Keskost ning tulemuseks on efektiivsemad töömeetodid," lausus ta, kuid jättis ettevõtte edasised plaanid enda teada.

Eesti kapitalil põhinevasse Selveri ketti kuulub üle Eesti 20 kauplust, mille müügipind kokku on praegu 37 773 ruutmeetrit. Mullu oli käive ruutmeetri kohta 6200 krooni kuus. Selver annab tööd 1800 inimesele. Selver hindab oma turuosaks spetsialiseerimata toidukaupluste seas 11%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing