Linnugripp reisikorraldajaid ei morjenda

Liis Kängsepp 10. jaanuar 2006, 00:00

TopTours ja Novatours peavad praegu lepingute osas läbirääkimisi, et kevadsuvel soovijaid Türki suvitama viima hakata. Novatours loodab lepingutele allkirjad saada nädala jooksul, TopToursi suveplaanid selguvad hiljemalt kuu pärast.

Novatoursi juhatuse liige Raimondas U?eckas linnugripipaanikasse tõsiselt ei suhtu, muretsemiseks ta põhjust ei näe ja praeguse seisuga Türgit oma sihtkohtadest välja jätta plaanis ei ole.

"Muidugi kui linnugripp võtab pandeemia mõõtmed, siis lendame kõik Peipsi äärde suvitama," märkis U?eckas, kes soovitab enne paanikasse langemist ja reisist loobumist pilgu kaardile heita.

"Koht, kus Türgis praegu linnugrippi on avastatud, on 2000 kilomeetrit kuurordist eemal. See on päris pikk vahemaa," ütles U?eckas, kes tõi näiteks, et inimesed puhkavad siiani aktiivselt Tais, kust linnugripp alguse sai. "Kui Moskvas mingi pomm plahvatab, siis see meid ju ka eriti ei mõjuta, see ei huvitagi meid."

"Kui me otsustame reise alustada, aga Türgis muutub olukord ohtlikuks, siis loomulikult katkestame," ütles TopToursi arendusjuht Epp Rääbis. "Kui gripp levib ja on ohtlik, siis me ei saa endale vastutust võtta, et viime turiste ohtlikku piirkonda. See ei sobi lihtsalt."

Marhaba Tours ja Domina World Travel tänavu Türki lennata ei plaani. Marhaba juhataja Sigre Lutsu kinnitusel loobusid nad Türgist enne, kui linnugripp mängu tuli. "See otsus pole linnugripiga seotud."

Välisministeerium teatas eile, et soovitab rangelt mitte külastada Türgis linnugripi ohupiirkonda. Enne reisi soovitab ministeerium tutvuda tervisekaitseinspektsiooni kodulehel (www.tervisekaitse.ee) infoga linnugripi kohta.

Samuti soovitab välisministeerium visata pilk peale Maailma Tervishoiuorganisatsiooni kodulehele (www.who.int), kus kajastatakse operatiivselt olukorda nakkusohtlikes piirkondades. Lisaks on mõistlik end enne välisriiki reisile asumist registreerida välisministeeriumi kodulehel (www.vm.ee).

Riigis viibides peab järgima kohalike võimude juhiseid ning soovitatav on mitte külastada linnufarme ja linnuturge ning vältida tuleks kokkupuuteid ka metslindudega, seisis välisministeeriumi avalduses.

Eile teatas Türgi veel viiest linnugripijuhtumist, kokku on Türgis linnugrippi nakatunud 15 inimest, kuigi Maailma Tervishoiuorganisatsioon pole seda kinnitanud, vahendas EPL Online.

Uued ohtliku linnugripi juhtumid leiti neljast erinevast Kesk- ja Ida-Türgi provintsist ning ka Musta mere rannikult.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing