11 aastat tagasi alustas tööd Eesti esimene GSM võrk

10. jaanuar 2006, 10:46

Täna, 11 aastat tagasi 10.jaanuaril 1995 avas Elisa, toonane Radiolinja, ametlikult esimese GSM-võrgu Eestis.

Ettevõtte üheks esimeseks kliendiks sai president Lennart Meri, kes on ka täna Elisa klient. Elisal on tänaseks Eestis üle 257 830 kliendi, teatas sünnipäeva puhul ettevõte.

?Meil kõigil on olnud võimalus näha ja olla osaline tõeliselt kiires tehnoloogia arengus. Kui 15 aastat tagasi olid esimesed NMT mobiiltelefonid enamusele eestimaalastest kättesaamatud, siis tänaseks oleme jõudnud juba kolmanda põlvkonna mobiilside etappi ja insenerid töötavad ka 4G kallal,? lausus Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen.

Eesti esimene GSM kõne toimus Radiolinja, tänase Elisa GSM-võrgus 1994.aasta 29.novembril ja toimiv GSM võrk Eestis rajati maailma ajaloos rekordiliselt lühikese ajaga, kõigest poole aastaga. Kui veel kümmekond aastat tagasi oli Eestis paarkümmend tuhat mobiiltelefoni omanikku, siis täna on aktiivsete kasutajate arv kasvanud üle miljoni.

?Lähiajal on ElisaŽl plaanis arendada välja oma 3G võrk ja püsiühenduse poolel pakkuda kliendile uue põlvkonna internetiühendust DSL2+, mis tagab senisest kuni kolm korda kiirema andmesideühenduse, ? selgitas Sami Seppänen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing