Bulgaaria välisminister avaldas tunnustust Eesti majandusedule

10. jaanuar 2006, 12:06

Täna Peaminister Andrus Ansipiga kohtunud Bulgaaria välisminister Ivailo Kalfin tunnustas Eesti majandusedu.

Bulgaaria välisminister, kes täidab ühtlasi ka asepeaministri kohuseid andis kohtumisel ülevaate riigi ettevalmistustest Euroopa Liiduga liitumiseks. Kalfini sõnul on Bulgaaria majanduskeskkond hetkel heas seisus ? majandus kasvab ligi 6 protsenti aastas, riigieelarve on ülejäägiga ning valuutakomitee süsteem tagab stabiilse rahapoliitika, teatas valituses kommunikatsioonibüroo.

Ivailo Kalfin tänas Eestit Bulgaaria ja EL vahelise liitumislepingu ratifitseerimise eest, pidades seda tugevaks poliitiliseks sõnumiks ja mitte vaid tehniliseks otsuseks. Bulgaaria välisministri hinnangul on Eesti väga edukas riik EL fondide tõhusal kasutamisel ning eeskujuks teistele.

Peaminister Andrus Ansip avaldas lootust, et Eesti ja Bulgaaria vaheliste suhte arengule annab uut hoogu saatkonna avamine Sofias, ettevalmistusi selleks alustatakse juba käesoleva aasta kevadel.

Andrus Ansipi sõnul seisab Bulgaarial ees veel mitmeid reforme ja uuendusi. ?Usun, et Bulgaaria suudab täita kõik Euroopa Liidu kriteeriumid, et liituda ühendusega 1. jaanuarist 2007. Laienevas Euroopa Liidus saab Eesti Bulgaaria näol endale juurde ühe hea sõbra, kellega jagame ühiseid väärtusi,? lausus peaminister.

Ivailo Kalfin edastas Andrus Ansipile Bulgaaria peaministri kutse külastada Bulgaariat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing