EPL: Arengufond otsib äriprojekte garaa?idest

10. jaanuar 2006, 08:04

Ettevõtjad kiidavad riigi loodava arengufondi idee üldjoontes heaks, ent hoiatavad selle juhtimise politiseerumise eest.

Peagi valitsusse jõudva eelnõu kohaselt luuakse arengufond avalik-õigusliku institutsioonina, millel on kolmeliikmeline juhatus ja seitsmeliikmeline nõukogu, kirjutab Eesti Päevaleht. Fond hakkab riigieelarve vahenditest finantseerima kõrgema äririskiga uuenduslikke projekte. Kriitikud küsivad: kus on need head projektid, mis praegu turul riskikapitaliste ei huvita, aga huvitaksid arengufondi?

Tartu tarkvarafirma Regio juht Teet Jagomägi viitab, et ka Google ja Apple on sündinud tagasihoidlikes tingimustes n-ö põlve otsas. ?Selliseid asju ei alusta ärimehed ? neid projekte tuleb otsida garaa?idest,? ütles ta. Ja just selliste projektide jaoks kavatsetaksegi luua riiklik arengufond.

Skype Eesti tegevjuht Sten Tamkivi ütles, et arengufondi võtmeküsimus on saavutada selline kompetents, mis suudaks leida ja hinnata äriprojekte ning jälgida rahakasutust. ?Mu kõhutunne ütleb, et riigil ei pruugi seda ressurssi olla. Kui selliseid inimesi on, miks nad ei tee praegu oma tööd eksisteerivate erakapitalil fondide juures?? küsis Tamkivi. Tema sõnul oleks politiseeritus fondi puhul taunitav.

2005. aasta lisaeelarves on arengufondi käivitamiseks eraldatud 20 miljoni krooni. Fond käivitatakse 2006. aasta esimesel poolel. 2007. peaks eelarvest tulema arengufondile vähemalt 100 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing