Lasnamäe servale kavandatakse korterelamuid

10. jaanuar 2006, 09:54

Tallinna linnavalitsus kavatseb võtta kolmapäeval toimuval istungil vastu Vana-Kuuli tn 1, 3, 5, 7 ja 9 krundi detailplaneeringu.

Planeering näeb ette 2,3 ha suurusele maa-alale kolme kaheksakorruselise korterelamu ja kahe kolmekorruselise parkimismaja ehitamise ning olemasoleva kahekorruselise paekivihoone rekonstrueerimise kolmekorruseliseks ärimajaks.

Abilinnapea Kalev Kallo sõnul tagab detailplaneeringu vastuvõtmine perspektiivse, ent aastaiks avalikust kasutusest kõrvale jäänud ala liitmise aktiivsesse linnaruumi, kiirendades seeläbi ka lähiümbruse jäätmaade kasutuselevõttu.

Lasnamäe linnaosas Paevälja asumi elamupiirkonnas asuva ala detailplaneeringu koostas AS NCC Ehitus tellimusel K-Projekt AS.

Hooldamata alal asuvad nelja kahekorruselise elamu varemed. Tallinna üldplaneeringu järgi on planeeritava maakasutuse juhtfunktsiooniks korruselamute ala, kus võivad paikneda ka elurajooni teenindavad kaubandus- ja teenindusettevõtted ning bürood jm keskkonnaohutud ettevõtted.

Planeeringuala lähiümbruses on palju hoonestamata jäätmaid. Kontaktaladel on ühe- ja kahekorruselised elamud, äri- ja tootmishooned, garaa?id ning lao- ja abihooned.

Planeeringuidee võtmeks on kinnistut läbiva elujõulise haljastuse säilitamine ja kahe liigendatud põhja-lõunasuunalise hooneterea vahele rohelise autovaba õueala kujundamine.
Kinnistut läbiv Paevälja puiestee säilib ja olemasolevat alleed täiendatakse. Elamute vahelisse rohelisse tsooni on planeeritud laste mänguväljakud.

Peale vastuvõtmist peavad Tallinna Linnaplaneerimise Amet ning Lasnamäe Linnaosa Valitsus korraldama detailplaneeringu avaliku väljapaneku.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing