Nordic Foods ja Tallinna Külmhoone ühinevad

10. jaanuar 2006, 13:55

AS Nordic Foods ostab investeerimisfondilt Amber Trust II S.C.A. osaluse Tallinna Külmhoone AS-is.

Tehingu tulemusena ühinevad Nordic Foods ja Tallinna Külmhoone käesoleva aasta esimese kvartali jooksul ning Tallinna Külmhoone juhtkonda ja aktsionäride ringi lisanduvad senised Nordic Foodsi juhid ja omanikud Kuldar Leis, Katre Kõvask ja Silver Kaur, teatasid tehingu osalised.

Tehingu maksumust pooled ei avalikusta.

Nordic Foodsi ja Tallinna Külmhoone ühinemise tulemusel saab Nordic Foodsist Tallinna Külmhoone tütarfirma. Nimetatud ettevõtete juhtimine koondub Tallinnasse, Nordic Foodsi tootmistegevus jääb aga ka edaspidi Põlvasse.

Ühinenud firmas kuulub enamusosalus Amber Trustile, kes omandas Tallinna Külmhoone emafirma Kauno Pieno Centras 2005. aasta detsembris. Amber Trust II esindaja Eestis Indrek Kasela sõnul toob Tallinna Külmhoone ja Nordic Foodsi ühinemine kaasa sünergiaid, mis peaks võimaldama mõlemal ettevõttel senisest kiiremini areneda. ?Nordic Foods otsis laienemisvõimalusi ja uusi väljundeid kasvaval valmistoitude turul ning käesolev tehing neid pakub,? lausus Kasela. ?Nii Tallinna Külmhoone, Kauno Pieno Centrase kui Nordic Foodsi brändid on oma sektorites väga tugevad ning ühendatud firmal on kindlasti parem võimalus tugevdada oma positsiooni toiduainete turul,? lisas ta.

Tallinna Külmhoone senine juhatuse esimees Margus Puust nimetatakse ettevõtte nõukogu aseesimeheks. Puust jääb vastutama ühinenud ettevõtete strateegia ja uute tegevusvaldkondade arendamise eest.

Tallinna Külmhoone tulevane juhatuse esimees Kuldar Leis kinnitas, et uue juhtkonna ees seisab tõsine väljakutse muuta ettevõte efektiivsemaks. ?Selleks tahame eelkõige kasvatada müügimahtusid ning leida uusi turge ja turustamisvõimalusi, mistõttu suureneb kindlasti ekspordi osatähtsus,? selgitas Leis. Ta lisas, et toimunud liitumine annab palju uusi võimalusi nii jäätiste kui valmistoitude turu laiendamiseks ja kasvatamiseks Eestis ning välisriikides.

1951. aastast tegutseva Tallinna Külmhoone turuosa koos emafirmaga Kauno Pieno Centras on Baltikumis umbes 30%. Tallinna Külmhoone tuntumad kaubamärgid Eestis on Premia, Väike Tom, Vaffa ja Vau; kokku on ettevõtte sortimendis üle 100 nimetuse jäätisetooteid. Tallinna Külmhoone ja Kauno Pieno Centrase käive oli 2005. aastal kokku orienteeruvalt 27 miljonit eurot ehk 422 miljonit krooni.

AS Nordic Foods on endiste Ösel Foodsi omanike poolt 2004. aasta kevadel rajatud konservi- ja valmistoidutööstus, mis asub Põlvas ja annab tööd 45 inimesele. Ettevõtte tuntuim kaubamärk on Maakera, lisaks sellele turustatakse toodangut ka Supperi ja Supilinna kaubamärkide all.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing