Rotermanni kvartal muutub inimsõbralikuks

10. jaanuar 2006, 12:12

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada linnavolikogule Mere puiestee ja Ahtri tänava äärse kvartaliosa detailplaneeringu kehtestamise otsuse eelnõu.

Abilinnapea Kalev Kallo sõnul on Mere pst, Ahtri tn ja Hobujaama tn 9 vahelise kvartaliosa detailplaneeringuga 1,9 ha suurusele maa-alale kavandatud krundid olemasolevate hotellide, ärihoonete ning äripindadega mitme korteriga elamu teenindamiseks ning hotelli ja ärihoone ehitamiseks, vahendas linna pressiteenistus.

'Detailplaneering määrab parklate ja jalakäijate tänava asukoha. Vastavalt vanalinna kaitsevöndisse jäävale alale seatud piirangule on hoonete kõrguseks kavandatud kuni 24 meetrit,' lisas Kallo.
Rotermani kvartali alal paiknevad arhitektuurimälestisteks tunnistatud endise piiritusevabriku ehitised, mille rekonstrueerimisel, lähtudes arhitektuuriajaloolistest tingimustest, pole lubatud peale- ja juurdeehituste tegemine.

Planeeringus on arvestatud vajadusega luua mitmekesine ja atraktiivne jalakäijate tänav, mille ääres asuvad teenindus- ja äriettevõtted. Tänav seob Rotermanni kvartali ja sadamaala väljakujunenud linnakeskusega. Kavandatud uute hoonete mahud järgivad olemasolevat keskkonda, välisviimistluses kasutatakse kvaliteetseid ja väärikaid materjale.

Detailplaneeringu koostas K-Projekt AS ning selle algatamist taotles Mere pst 6 ja 6e kinnistu omanik Roseni Majad OÜ.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing