Samsung jätkab koostööd Tartu Ülikooli teadlastega

10. jaanuar 2006, 15:18

Samsung kiitis heaks Tartu Ülikooli teadlaste vahearuande plasmatelerite materjalide arenduses ja jätkab koostööd.

Tartu Ülikooli Füüsika Instituudi teadlased valmistavad ette ka koostööd Hollandi elektroonikagigandiga Philips, teatas Ülikool.

Maailma suurim arvuti- ja TV-kuvarite tootja Samsung SDI kiitis heaks Tartu Ülikooli teadlaste vahearuande plasmatelerite materjalide väljatöötamises ning soovib jätkata ülikooliga koostööd.

Tartu Ülikooli Füüsika Instituudi ja füüsika-keemiateaduskonna füüsika osakonna 15-liikmeline teadlaste kollektiiv on tänaseks loonud vajaliku seadmete kompleksi plasmatelerite materjalide omaduste uurimiseks ja edukalt käivitanud uute materjalide valmistamise.

TÜ Füüsika Instituudi teadusdirektor Marco Kirm täpsustab Samsungi reaktsiooni aruandele: ?Samsungi kontserni hinnangul on Tartu Ülikooli teadlased projekti esimese viie kuu kestel viinud läbi väga tähtsa, laiaulatusliku ja kõrgetasemelise uuringu, mille põhjal saab juba ette valmistada edasised plaanid ülejäänud koostööperioodiks?. 2005. aasta 1. augustil alanud lepinguline uurimistöö jätkub Kirmi sõnul seega edukalt ka uuel aastal.
Lisaks Samsungi otsesele rakenduslikule huvile on esimeste uurimistulemuste baasil valminud ka käsikiri, mis esitati avaldamiseks ühte maailma juhtivasse rakendusfüüsika ajakirja.
Marco Kirm usub, et senise edu pandiks on olnud Eesti kõrgesti kvalifitseeritud teadlased, kelle töö tulemusena on loodud maailmatasemel võimalused materjalide valmistamiseks aatomkihtsadestamise ja laseraurustamise meetodil.

TÜ Füüsika Instituudi edasine areng on leidnud jätkuvat toetust ka Eesti teaduse tippkeskuste infrastruktuuri programmi raames. Möödunud aastal esitatud taotlus (17,7 milj krooni) rahuldati täismahus, mis võimaldab märgatavalt parandada instituudi aparatuurset baasi ning uurimisinfrastruktuuri.

Samsungi kõrval on ülikooli füüsika instituudis ettevalmistamisel ka koostöö nii Euroopa suurima pooljuhtskeemide valmistaja, Saksa firma Infineoniga kui ka Hollandi elektroonikagigandi Philipsiga.
Nii Samsung kui ka Philips on maailmas ühed kiiremini arenevad kõrgtehnoloogiafirmad, kus teadus- ja arendustegevusse panustatud eelarve ületab mitmekordselt kogu Eesti riigi teadus- ja arendustegevuse kulutusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing