Tartu PM: Iirlane müüs Wilde Irish Pubi ameeriklasele ja rumeenlasele

10. jaanuar 2006, 08:45

Wilde Irish Pub kuulub iirlase Liam Alleni asemel ameeriklasele Robert Dunbarile, kirjutab Tartu Postimees.

Väiksema osaluse firmas haukas rumeenia päritolu kokk Nicolae Lontras.

Allen kutsuski Dunbari eelmise aasta algul Wilde juhatajaks ning Lontrase peakokaks. Dunbar ja Lontras on ammused semud, kes on neli ja pool aastat paarisrakendis tegutsenud ühes enda väitel väga edukas Dublini restoranis.

Dunbar ei kavatse Wilde senist kontseptsiooni drastiliselt muuta. Mõned muutused siiski tulevad ? jaanuarist käivitunud Wilde to Go on suunatud eelkõige kontoritöötajatele ning lubab tellida Wilde menüüs olevaid toite büroosse.

«Teiseks ehitame ümber Wilde talveaia,» räägib Dunbar. «See läheb remondiks kinni 23. jaanuaril ning on suletud kaks nädalat. Tahame teha selle koha soojemaks, mugavamaks ja ka rohkem iiripäraseks.»

Liam Allen kinnitab, et tegi otsuse restoraniärist loobuda juba aasta tagasi. «Müüsin Setanta Otepääl ja nüüd Wilde Tartus, sest tahtsin keskenduda oma kinnisvaraärile,» ütleb ta ja lisab, et tegeleb Kääriku lähedal eksklusiivse puhkekompleksi arendamisega.

Krediidiinfo andmetel oli OÜ Wilde Irish Pub kahjumis nii 2004., 2003. kui 2002. aastal. Tunamullu oli kahjum üle poole miljoni krooni.

Seejuures kahanes ettevõtte käive 2004. aastal võrreldes 2003. aastaga enam kui miljoni krooni võrra ? 19,3 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing