Torino taliolümpiamängudele kipub oodatust rohkem Eesti spordituriste

Piret Reiljan 11. jaanuar 2006, 00:00

Hermann Reisid ASi turundusjuhi Hiie Aru sõnul on see üle ootuste hea tulemus.

Kõige populaarsem võistlusala on eestlaste seas murdmaasuusatamine, kus astuvad võistlustulle ka meie medalilootused. "Kolmandiku kõigist piletitest müüsime just murdmaasuusatamise võistlustele," ütles Aru.

Hermann Reisid lõpetas piletite müümise esmaspäeval, edaspidi võib üksikuid pileteid osta vaid kohapealt. "Samas ei garanteeri keegi, et inimest huvitava võistluse pileteid enam kohapeal saada on," nentis Aru.

Samuti ei ole juba pikemat aega pakkuda ööbimiskohti. "Kõik sobivad majutuskohad müüdi välja juba pool aastat tagasi," möönis reisifirma turundusjuht.

Eesti Olümpiakomitee (EOK) viib mänge vaatama 12 suusaspordi sponsorit. Üks minejatest, Tallinna Piimatööstuse juhatuse liige Siret Liivamägi sõidab olümpiamänge vaatama esimest korda. "Eelkõige soovin näha murdmaasuusatamist ja meie võistlejaid, aga vaatan ka näiteks jäähokit ja suusahüppeid," sõnas Liivamägi.

EOK saavutusspordi divisjoni juht Martti Raju soovitab olümpiale minejatel varuda aega ja kannatust. "Torinos ei tohiks probleeme olla, aga eestlaste vaatamiseks tuleb mägedesse sõita ja sinna viivad ainult kaks õnnetut teed," selgitas Raju.

Oluline on pilet soetada enne võistluspaika minekut, sest väravas neid osta ei saa. Ka söök tuleks minnes ühes võtta, sest sealsed toitlustuskohad on kindlasti ülerahvastatud, hoiatas Raju.

Hermann Reiside soovitus on olla võistluspaigas vähemalt kaks tundi enne võistluse algust, sest turvakontrolli läbimine võib nõuda oodatust kauem aega.

Oma transpordivahendiga minnes tuleb arvestada, et autoga võistlusareeni lähedusse ei pääse. Sõiduk tuleb jätta spetsiaalsesse parklasse, kust edasi viivad tasuta transfeerbussid.

Aru soovitab võimaluse korral siiski lennukiga kohale saabuda. "Soovitame lennata otse Milanosse, kust väljuvad regulaarselt rongid Torinosse," selgitas Aru.

"Soojad riided selga ja lipp kaenlasse!" ütles EOK saavutusspordi juht Raju ja lisas, et lipuvarras olgu kokkupandav, sest suure varda võivad turvamehed ära võtta.

Raju ootab meie olümpialastelt mõistagi medalit. "Ma saan selle eest ju lausa palka!" ütles Raju ja lisas, et eesti rahvale on olümpiamedal nagu väike ime.

Enim olümpiapileteid on seni müüdud 12. veebruaril toimuvale naiste 7,5 + 7,5 kilomeetri ja meeste 15 + 15 kilomeetri topeltjälitussõitudele ning 17. veebruari meeste 15 kilomeetri murdmaasuusatamisele.

"Palju pileteid on tellitud ka 24. veebruaril toimuvale naiste 30 kilomeetri murdmaasuusatamisele," ütles Hermann Reiside turundusjuht.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing