EPL: Geenivaramu edasine tegevus selgub hiljemalt jaanipäevaks

11. jaanuar 2006, 07:25

Sotsiaalministeerium lubab välja nuputada rahvusliku geenipanga tulevikulahendused.

Kas ligi viie aastaga vähem kui 10 000 geeniproovi kogunud geenivaramu jätkab oma tegevust või keskendub vaid proovide säilitamisele, saab sotsiaalministeeriumi abiministri Peeter Laasiku sõnul selgeks hiljemalt jaanipäevaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Geenivaramu jätkamine või mittejätkamine sõltub riigi tahtest, sest tänaseks on selge, et ilma avaliku rahata ei ole võimalik korralikku rahvastikupõhist geenipanka luua,? lisas Laasik.

Esilagu on geenivaramu töötajatest, Eesti teaduste akadeemia ekspertidest ja sotsiaalministeeriumi esindajatest koosnev töörühm geenivaramu tegevuse jätkamiseks välja pakkunud viis varianti. ?Esiteks, geenivaramu jätkab eraldiseisva sihtasutusena. Teiseks ja kolmandaks, geenivaramust saab Tartu ülikooli uurimisasutus või osa Eesti teaduste akadeemiast. Neljas võimalus on liita geenivaramu Eesti biokeskusega,? loetles Laasik. Viies võimalus on liita geenivaramu Eesti tervisearenduse instituudiga.

Laasik ja Eesti teaduste akadeemia president Richard Villems tutvustasid geenivaramu tulevikuvõimalusi üleeile Riigikogu sotsiaalkomisjonis.

Geenivaramu nõukogu esimehe Richard Villemsi sõnul on sotsiaalministeerium lubanud lähiajal eraldada geenivaramule kuus miljonit krooni. ?See otsus peab sündima lähinädalail, sest veebruarini geenivaramu tõesti ei kannata,? lisas Villems.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing