Tallinna linnavalitsus nõustus uue 11korruselise elumajaga Pirital

11. jaanuar 2006, 15:35

Tallinna linnavalitsus andis täna nõusoleku rajada Pirita tee 28 11-korruseline elumaja, mille eelmine, Paltsi linnavalitsus oli sügisel tagasi lükanud.

Delfi.ee kirjutas, et kavandatava hoone naabruses aadressil Pirita tee 26F asub kurikuulus 16-korruseline maja, mille ühes korteris ärimees Jaan Toots väidetavalt jälgis oma noore armukese Kati tegemisi.

Linnavalitsus tunnistas kehtetuks varasema seisukoha, mille kohaselt ei väljastatud Skanska EMV AS-ile ja Eesti Näituste AS-ile Pirita tee 28 kinnistule 11-korruselise elu- ja ärihoone püstitamiseks ehitusluba.

Linnapea Jüri Ratas lausus kolmapäeval ajakirjanikele, et ehitusluba siiski ei tähenda seda, nagu laseks linnavalitsus kogu Pirita tee täis ehitada.

Tallinna linnavolikogu varasema otsusega kehtestatud detailplaneeringu kohaselt on Pirita tee 28 kinnistule ette nähtud 11-korruselise elu- ja ärihoone püstitamine, põhjendab linavalitsus oma seisukoha muutmist.

Tulenevalt asjaolust, et hoone ehitusprojekt vastab detailplaneeringule, projektile on oma kooskõlastuse andnud kõik vastavad ametid, samuti on tasutud riigilõiv, puuduvad alused ehitusloa väljastamisest keeldumiseks, leiab linnavalitsus. Arvestades asjaolu, et Tallinna linnavolikogu ei ole algatanud Paekalda asumi ja Maarjamäe paekalda aluse maa-ala arenguvõimaluste määramiseks teemaplaneeringut, on otsustatud nõustuda ehitusloa väljastamisega.

Eelmise linnapea Tõnis Paltsu juhitud linnavalitsus pidas 11-korruselist maja Pirita tee äärde liiga suureks. ?See maja sinna ei sobi,? lausus Palts Skanska soovitud maja kohta ning viidates naabrusse juba rajatud 16-korruselisele nn Tootsi majale, märkis, et ?uus koletis ei tee vana koletist ilusaks?. Palts on isegi soovitanud Tootsi maja maha lammutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing